رئیس‌جمهوری اسرائیل: رهبران اروپایی تهدید ناشی از ایران را درک نمی‌کنند

هرتزوگ با این بیان که «دولت ایران هزاران پهپاد در اختیار روسیه قرار می‌دهد تا در جنگ با اوکراین از آن‌ها استفاده کند و همزمان برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را نیز پیش می‌برد»، ایران را «امپراتوری شیطان» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل در مصاحبه‌ای تاکید کرد که رهبران اروپایی، تهدید ناشی از ایران در خاورمیانه و بیرون از آن را «درک نمی‌کنند».

هرتزوگ در گفت‌وگو با شبکه آلمانی «اکسل اسپرینگر» با این بیان که «دولت ایران هزاران پهپاد در اختیار روسیه قرار می‌دهد تا در جنگ با اوکراین از آن‌ها استفاده کند و همزمان برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را نیز پیش می‌برد»، ایران را «امپراتوری شیطان» توصیف کرد.

رئیس‌جمهوری اسرائیل افزود: «اروپا باید فوراً بیدار شود، زیرا آنها این را درک نمی کنند» که برای مقابله با خطرات ایران، باید بیدار باشند.

«امپراتوری شیطان»

در حالی که اسراییل به دلیل گستردگی حمله‌اش به غزه با انتقاد متحدان خود مواجه است و در عین حال خود را برای حمله دیگری به رفح آماده می‌سازد، هرتزوگ تاکید کرد که تهران «دشمن واقعی» است.

او ادامه داد: «اگر بیدار نشوید و تا حد امکان قوی نباشید و به همراه ائتلاف موجود در قالب ناتو با این امپراتوری شیطانی مبارزه نکنید، ممکن است اروپا در آینده، بهای آن را بپردازد».

رئیس‌جمهوری اسرائیل در عین حال ضمن مخالفت با فراخوان‌های چاک شومر، رهبر اکثریت سنا آمریکا برای برگزاری انتخابات جدید به هدف غلبه بر تنش‌های سیاسی موجود در اسرائیل از 7 اکتبر گفت: «به رهبران سیاسی آمریکا توصیه می‌کنم در امور سیاسی اسرائیل دخالت نکرده و موضوع را به مردم اسرائیل و نهادهای سیاسی واگذار کنند تا خودشان تصمیم بگیرند».

«بایدن دوست بزرگ اسرائیل»

هرتزوگ درهمین مصاحبه به‌رغم فراخوان‌های متعدد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا برای آتش‌بس در غزه و مخالفت با عملیات برنامه‌ریزی شده برای حمله به رفح و اظهارنظرهای موید دیدگاه چاک شومر برای برگزاری انتخابات جدید در اسرائیل و همچنین انتقادات بایدن از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و توصیف او به عنوان مانعی در سر راه صلح، از بایدن به عنوان «دوست بزرگ اسرائیل» یاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید