در اولین درخواست ویزای شینگن 5 ساله به شهروندان کشورهای خلیج اعطا می‌شود

اتحادیه اروپا و شورای همکاری خلیج در جهت حمایت از ثبات و توسعه و ارتقای آن در منطقه و جهان و توسعه همه مشارکت‌ها برای رویارویی با چالش‌های کنونی گام برمی‌دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با تلاش‌های دو بلوک «شورای همکاری خلیج» و «اتحادیه اروپا» برای تحکیم روابط همکاری فی‌مابین برای خدمت به منافع دو طرف، منابع اروپایی خاص به «العربیه» یکپارچه شدن سیستم‌های اعطای «ویزای شینگن» به شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج را تایید کردند.

با یکپارچه شدن سیستم‌های اعطای «ویزای شینگن»، به هر کدام از شهروندان کشورهای خلیجی که برای اولین بار جهت اخذ روادید درخواست بدهند، ویزای شینگن 5 ساله ورود به قلمرو اتحادیه اروپا اعطا می‌شود.

شورای همکاری خلیج پیش از این با اتحادیه اروپا در مورد مسائل مربوط به معافیت شهروندان کشورهای خلیج از ویزای شینگن گفت‌وگو کرده بود.

شورای همکاری خلیج و اتحادیه اروپا از روابط تاریخی برخوردارند، و در این راستا دو بلوک برای نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌ها در مورد بسیاری از موضوعات و دستیابی به اهداف مشترک برای هر دو طرف می‌کوشند.

اتحادیه اروپا و شورای همکاری خلیج همچنین در جهت حمایت از ثبات و توسعه و ارتقای آن در منطقه و جهان و توسعه همه مشارکت‌ها برای رویارویی با چالش‌های کنونی گام برمی‌دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید