اعتصاب فراگیر در کرانه باختری؛ تشدید حملات اسرائیل به جنوب غزه

طبق آمار وزارت بهداشت غزه، شمار قربانیان حملات مستمر اسرائیل از 7 اکتبر گذشته به بیش از 34 هزار نفر رسیده و تعداد زخمی‌ها از 76 هزار نفر فراتر رفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی کشته‌شدن 14 فلسطینی در عملیات اسرائیل در اردوگاه نور شمس در استان طولکرم، کرانه باختری یکشنبه دوم اردیبهشت وارد اعتصابی فراگیر شد و اسرائیل حملات خود را به نوار غزه تشدید کرد.

این اعتصاب، تمامی عرصه‌های زندگی در کرانه باختری را فلج کرد و مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز تجاری این منطقه بسته شدند و فراخوان‌های مردمی برای تداوم رویارویی با نیروهای اسرائیل در همه شهرها، روستاها و اردوگاه‌ها و برگزاری راه‌پیمایی‌های اعتراضی، ادامه دارد.

این در حالی است که نوار غزه در پی بیش از 6 ماه حملات اسرائیل، شاهد تشدید حملات هوایی و توپخانه‌ای به مناطق مختلف این نوار و مشخصا جنوب آن است تا حدی که دفاع غیر نظامی فلسطین از بیرون کشیدن جسد دست کم 59 غیر نظامی از بیمارستان ناصر در خان‌یونس ظرف چند ساعت گذشته خبر داد.

کشته‌شدن 5 کودک در رفح

به گزارش خبرگزاری «العالم العربی»، شاهدان عینی از کشته شدن هشت شهروند از جمله پنج کودک و دو زن در جریان حملات اسرائیل به دو خانه در رفح، خبر دادند.
بمباران دیگری نیز در شرق رفح به کشته شدن 5 نفر از جمله چند کودک انجامید.

به گفته شاهدان عینی، حمله هوایی اسرائیل به زمین‌های کشاورزی محل اسکان آوارگان در منطقه خربة العدس در شمال رفح، شماری زخمی برجای گذاشت که به بیمارستان اروپایی غزه منتقل شدند.

خانه‌ای نیز در جنوب رفح در نزدیکی مرز با مصر هدف حمله جنگنده‌های اسرائیلی قرار گرفت.

تشدید حملات هوایی به رفح

در تشدید حملات اسرائیل به رفح، جنگنده‌های اسرائیلی به یک آپارتمان مسکونی در محله تل السلطان در غرب شهر حمله بردند که به کشته شدن 10 شهروند از جمله 6 کودک و 3 زن و آسیب شدید به منازل مجاور این خانه، انجامید.

حملات هوایی اسرائیل همچنین یک آپارتمان مسکونی در اردوگاه الشابوره در مرکز رفح را هدف قرار داد که طی آن یک زن به همراه همسر و فرزندش کشته شدند.

حملات به خان یونس

چادرهای محل اسکان آوارگان در منطقه المواصی در غرب خان‌یونس هم شنبه هدف حمله هوایی قرار گرفت که طی آن دو نفر کشته و 10 نفر زخمی شدند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که اسرائیل به این بهانه که رفح، آخرین مقر رهبران حماس است و اسرای اسرائیلی در این شهر هستند، بر لزوم حمله به رفح إصرار می‌ورزد، آنهم در حالی که هشدارهای بین‌المللی درباره پیامدهای انسانی فاجعه‌بار چنین اقدامی، روندی فزاینده به خود گرفته است.

از سویی طبق آمار وزارت بهداشت غزه، شمار قربانیان حملات مستمر اسرائیل از 7 اکتبر گذشته به بیش از 34 هزار نفر رسیده و تعداد زخمی‌ها از 76 هزار نفر فراتر رفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید