ادامه تنش‌ها در خاورمیانه؛ اسرائیل از آمریکا اسلحه و مهمات بیشتر درخواست کرد

اسرائیل در بحبوحه جنگ غزه و افزایش تنش‌ها با ایران به دنبال تکمیل ذخایر نظامی خود است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه منبع آگاه به خبرگزاری آمریکایی «بلومبرگ» گفتند که اسرائیل از ایالات متحده تسلیحات بیشتری از جمله خودروهای زرهی تاکتیکی و مهماتی برای تانک‌ها درخواست کرده است.

این منابع گفتند که این درخواست به تازگی از سوی تل‌آویو به واشینگتن ارسال شده و دولت آمریکا تاکنون ارزیابی رسمی آن را آغاز نکرده است.

روزنامه «وال استریت ژورنال» پیشتر گزارش داده بود که دولت آمریکا در حال بررسی درخواست فروش یک میلیارد دلاری مهمات تانک 120 میلی متری، خودروهای زرهی و گلوله‌های خمپاره به اسرائیل است.

اکنون دولت ایالات متحده در دو راهی قرار گرفته است؛ چرا که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در پی حمله حماس در 7 اکتبر به شهرک‌های اسرائیلی که منجر به کشته‌شدن حدود 1200 نفر و گروگان‌گرفتن حدود 240 نفر دیگر شد، گفت که حمایت آمریکا از دفاع از اسرائیل «سخت» خواهد بود.

از سوی دیگر اکنون بایدن به دلیل ناتوانی در کاهش شدت حملات اسرائیل به غزه که منجر به کشته‌شدن بیش از 30000 نفر شد، مورد انتقاد قرار دارد.

درخواست اسرائیل برای دریافت ذخایر نظامی بیشتر در بحبوحه تشدید تنش‌های تل‌آویو با ایران و جنگ جاری در غزه صورت می‌گیرد.

دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل قصد دارد با توجه به این تحولات، ذخایر نظامی و مهمات خود را تکمیل کند.

اسرائیل با وجود بر عهده نگرفتن مسئولیت حمله به اصفهان اما در بامداد جمعه عمق خاک ایران را هدف قرار داد. این حمله در واکنش به حملات موشکی و پهپادی ایران به خاک اسرائیل صورت گرفت.

پیشتر ایران در هفته گذشته در پاسخ به حمله به ساختمان وابسته به کنسولگری ایران در دمشق و کشته‌شدن تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران، 300 پهپاد و موشک به سوی اسرائیل شلیک کرده بود که بیشتر آن‌ها پیش از ورود به حریم هوایی اسرائیل سرنگون شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید