کشته شدن 3 عضو حزب‌الله در حمله اسرائیل به جنوب لبنان

حمله هوایی اسرائیل به منزلی در شهرک الجبین به مجروح شدن شدید دو تن دیگر منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس آنچه یک منبع نزدیک به حزب‌الله به خبرگزاری «فرانسه» گفته است، 3 عضو این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان، شنبه یکم اردیبهشت، در حمله هوایی اسرائیل به منزلی در جنوب لبنان کشته شدند.

از ابتدای جنگ غزه مرزهای لبنان و اسرائیل شاهد تنش‌هایی بوده که در ادامه آن حزب‌الله طی هفته جاری حملات خود را برای هدف گرفتن تجمعات و پایگاه‌های نظامی اسرائیل تشدید کرده و تاکنون چندین سرباز ارتش اسرائیل را در جبهه شمالی مجروح کرده است.

Advertisement

این منبع آگاه نزدیک به حزب‌الله که خواسته هویت او فاش نشود، گزارش داد که «در نتیجه حمله اسرائیل به منزلی در شهر «الجبین» در جنوب لبنان، سه عضو حزب‌الله کشته و دو تن دیگر به شدت مجروح شدند.»

در همین راستا، پیشتر خبرگزاری ملی لبنان گزارش داده بود که «جنگنده‌های دشمن منزلی را در شهر الجبین هدف قرار دادند و تیم‌های اورژانس به سمت منطقه اعزام شده‌اند.»

حزب‌الله هنوز بیانیه‌ای در خصوص کشته شدن این 3 عضو خود صادر نکرده است، اما در بیانیه‌های متوالی مدعی شده است که پایگاه‌ها و تجمعات نیروها و دستگاه‌های تجسسی اسرائیلی را هدف قرار داده است.

تنش‌ها در مرزهای لبنان و اسرائیل که طبق قواعد درگیری از سوی دو طرف مدیریت می‌شد، به‌ویژه در پایان هفته گذشته متأثر از حملات متبادل اسرائیل و ایران تشدید شد.

بنا به اعلام ارتش اسرائیل، حمله حزب‌الله در روز چهارشنبه به یک پایگاه نظامی در شمال این کشور، 14 سرباز اسرائیلی را مجروح کرد.

در واکنش به این تشدید تنش‌ در مرز با لبنان، اسرائیل نیز متقابلا اهدافی متعلق به حزب‌الله را در خاک لبنان به شدت بمباران کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید