حمله موشکی به شبه‌نظامیان عراقی در پایگاه «کالسو»؛ سنتکام: نقشی نداشتیم

یک مقام نظامی در «ائتلاف بین‌المللی» تاکید کرد نیروهای هوایی ائتلاف هیچ‌گونه فعالیتی در استان بابل عراق ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته امنیتی استانداری بابل عراق، با انتشار بیانیه‌ای درباره انفجار در پایگاه «کالسو» که یک پایگاه شبه‌نظامیان وابسته به «حشد شعبی» را هدف قرار داد، ضمن رد حملات پهپادی تایید کرد که این پایگاه جمعه 31 فروردین هدف حملات موشکی قرار گرفته است.

در حالی که گروه‌های شبه نظامی موسوم به «مقاومت اسلامی عراق» در بیانیه‌ای اسرائیل را به انجام این حمله متهم کردند، نیروهای آمریکایی در عراق نقش داشتن در این حمله را رد کردند.
هم‌زمان، یک مقام نظامی در «نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش» به العربیه گفت نیروهای ائتلاف هیچ‌گونه فعالیت هوایی در بابل ندارند.

با این حال، یک منبع امنیتی در عراق به العربیه گفت حمله موشکی به پایگاه «کالسو» را تا پیش از پایان روند تحقیقات تایید نمی‌کند.
یک مقام آمریکایی نیز در گفت‌وگو با العربیه تاکید کرد واشینگتن ارتباطی با حمله اخیر در بابل عراق ندارد.

هم‌زمان، فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا «سنتکام» اعلام کرد، ایالات متحده در روز جمعه حمله‌ای در عراق انجام نداده است. سنتکام با انتشار توییتی در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: « از گزارش‌هایی که مدعی است ایالات متحده روز جمعه در عراق حملات هوایی انجام داده اطلاع داریم. این گزارش‌ها اشتباه است.»
از سوی دیگر، حشد شعبی با انتشار بیانیه‌ای انفجار در پایگاه نظامی کالسو در منطقه «المشروع» استان بابل را تایید کرد. بر اساس این بیانیه، این انفجار که در یکی از پایگاه‌های این شبه‌نظامیان صورت گرفت، خسارت‌های جدی به همراه داشت و به مجروح‌ شدن چند تن منجر شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از ارتش اسرائیل خبر داد که تل‌آویو به گزارش رسانه‌های خارجی در این زمینه واکنشی نشان نداده است.
حمله به پایگاه وابسته به حشد شعبی عراق همزمان با ادامه جنگ در نوار غزه و ادامه تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش جنگ در منطقه صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید