هشدار شرکت «امبری» نسبت به افزایش فعالیت پهپادها در منطقه خلیج و غرب اقیانوس هند

شرکت امنیت دریایی «امبری» اعلام کرد، اطلاعاتی مبنی بر «حمله نظامی اسرائیل» به اصفهان دریافت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شرکت امنیت دریایی «امبری» بریتانیا ضمن هشدار به کشتی‌های تجاری در منطقه خلیج و غرب اقیانوس هند، ضرورت حفظ هوشیاری در قبال افزایش فعالیت پهپادها در منطقه را گوشزد کرد.

شرکت «امبری» اعلام کرد که اطلاعاتی مبنی بر «حمله نظامی اسرائیل» به اصفهان، دریافت کرده است.

پیشتر، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا گفته بود که از گزارش‌های مشابه مطلع است، اما هیچ نشانه‌ای مبنی بر این که کشتی‌های تجاری، هدف مورد نظر این حمله بودند، وجود ندارد.

افزایش قیمت نفت

با انتشار گزارش‌هایی مبنی حمله امروز اسرائیل به ایران، قیمت نفت جمعه 31 فروردین ، حدود 3 دلار در هر بشکه افزایش یافت که بر نگرانی‌ها از بروز اختلال احتمالی در بازار نفت خاورمیانه، دامن زد.

نفت خام برنت در ساعت 05:51 به وقت گرینویچ، با افزایش 1.85 درصدی به 88.74 دلار در هر بشکه، پس از رسیدن به سطح بالای 90.75 دلار معامله شد.

این در حالی است که طبق گفته 3 منبع آگاه، اسرائیل جمعه به ایران حمله کرده است. از سویی رسانه‌های رسمی ایران بامداد امروزاعلام کردند که نیروهای این کشور، یک پهپاد را سرنگون کردند.

از سوی دیگر در حالی که خبرگزاری «فارس» از شنیده شدن «سه انفجار» در نزدیکی پایگاه هوایی شکاری ارتش اصفهان خبر داد، یک مقام مسئول ایرانی به «رویترز» گفت که صدای انفجارهای شنیده شده در اصفهان، ناشی از فعال شدن سامانه‌های پدافند هوایی بود و هیچ حمله موشکی به ایران نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید