حملات اسرائیل به تاسیسات پدافند هوایی سوریه در جنوب این کشور

اطلاعات اولیه حاکی از آن است که جنگنده‌های اسرائیلی، حملات هوایی را علیه مواضع نظامی میان دو استان درعا و السویدا انجام دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، حملات اسرائیل در سحرگاه جمعه 31 فروردین، یک موضع ارتش سوریه در جنوب سوریه را هدف قرار داد، آنهم در حالی که رسانه‌های آمریکایی، از حمله اسرائیل به ایران خبر دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در بیانیه خود آورد: «حملات در منطقه میان السویداء و درعا همزمان با پروازهای متمرکز هواپیماهای اسرائیلی بدون هرگونه واکنش موشک پدافند هوایی، انجام شد». بر اساس این بیانیه افزود: « این منطقه بین ازرع و قرفا واقع شده که یک یگان رادار در آن وجود دارد».

فعالان سوری پیشتر از هدف قرار گرفتن مواضع ارتش سوریه در جنوب کشور در صبح جمعه (امروز) خبر دادند.

ریان معروف، سردبیر وب‌سایت «السویدا 24» که اخبار استان سویدا سوریه را پوشش می‌دهد، تأکید کرد که «یک گردان رادار متعلق به ارتش سوریه، بمباران شد».

به گزارش این وب‌سایت، اطلاعات اولیه حاکی از آن است که جنگنده‌های اسرائیلی، حملات هوایی را علیه مواضع نظامی میان دو استان درعا و السویدا انجام دادند.

«السویدا 24» به نقل از منابع رسانه‌ای آورد که یک گردان رادار ارتش سوریه بین دو منطقه قرفا و ازرع در حومه شرقی درعا هدف حمله هوایی قرار گرفت که منجر به خسارات مادی شد.

بنا به این گزارش، بمباران فرودگاه نظامی الثعله در حومه غربی استان سویدا، به‌رغم شنیده شدن صدای انفجارها، تائید نشده است.

این اخبار همزمان با حملات پهپادی علیه مواضع ایران در اصفهان انتشار یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید