محمود عباس درخواست آمریکا برای تعلیق رای‌گیری عضویت فلسطین در سازمان ملل را نپذیرفت

آکسیوس: آمریکا از فلسطین خواست برای عضویت دائم در سازمان ملل رای‌گیری نکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات فلسطینی، آمریکایی و اسرائیلی فاش کردند که محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین، درخواست دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر عدم ادامه رای‌گیری در شورای امنیت برای عضویت دائمی فلسطین در سازمان ملل را نپذیرفت.

«آکسیوس» گزارش داد که دولت بایدن برای جلوگیری از تصویب قطعنامه عضویت کامل فلسطین در شورای امنیتی در تلاش است مانع کسب آرای کافی فلسطینی‌ها شود تا مجبور به وتوی این قطعنامه نشود.

انتظار می‌رود شورای امنیت، امروز (پنج‌شنبه 30 فروردین) در مورد پیش‌نویس قطعنامه‌ای رای‌گیری کند که به جای وضعیت ناظر فعلی عضویت کامل در سازمان ملل را به فلسطین اعطا می‌کند.

حمایت 8 عضو از فلسطین

به نوشته آکسیوس، تنش دولت فلسطین و دولت آمریکا در سه سال گذشته افزایش یافته است.

این وبگاه خبری آمریکایی نوشت: «عباس معتقد است که دولت آمریکا برای اجرای راه حل دو کشوری در مسئله فلسطین و اسرائیل فشار لازم را اعمال نمی‌کند.»

آکسیوس همچنین به نقل از یک مقام اسرائیلی که نامش فاش نشد، گفت: «فلسطینی‌ها از حمایت 8 عضو شورای امنیت از جمله روسیه، چین و الجزایر برخوردار هستند و برای تصویب این قطعنامه به 9 رأی نیاز دارند.»

بریتانیا ممکن است رای ممتنع دهد

این مقام اسرائیلی گفت که انتظار می‌رود بریتانیا از رای‌ دادن در مورد عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد خودداری کند.

این مقام اسرائیلی افزود آمریکا و اسرائیل با هدف محروم کردن فلسطینی‌ها از کسب حداکثر آرا برای عضویت در سازمان ملل، کشورهایی از جمله فرانسه، سوئیس، ژاپن، کره جنوبی و اکوادور را تحت فشار قرار داده‌اند تا به این قطعنامه رای منفی دهند یا از رای دادن خودداری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید