العلیمی: حوثی‌ها از بحران غزه به نفع ایران و به زیان کشورهای عربی بهره‌برداری می‌کنند

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن: ایران از مسائل عادلانه عرب‌ها تنها در راستای اهداف غیرمنصفانه و شرورانه از جمله دخالت و برهم‌زدن امنیت و ثبات کشورهای عربی سوءاستفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رشاد العلیمی، رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، تأکید کرد که گروه حوثی و متحدان آن از بحران غزه به ضرر ملت‌های عرب و در راستای خدمت به منافع و دستورکارهای ایران سوءاستفاده می‌کنند.

خبرگزاری یمن «سبا» به نقل از العلیمی گزارش داد: ایران از مسائل عرب‌ها برای اهداف ناعادلانه و شرورانه از جمله برهم‌زدن امنیت و ثبات منطقه عربی استفاده می‌کند، و مسئله یمن یکی از این موضوعات است که تهران از آن برای دستیابی به منافع خود به زیان منافع مردم یمن و به طور کلی زیان منافع امت عرب استفاده می‌کند.

العلیمی همچنین درباره چالش‌های پیش روی تلاش‌های دولت یمن در زمینه رساندن خدمات و توسعه، از جمله به تهدیدهای حوثی‌ها علیه پروژه‌های توسعه‌ در کشورش، تصریح کرد که حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به بندر صادرات نفت در حضرموت در دوره آتش‌بس، به توقف صادرات نفت و تشدید درد و رنج شهروندان یمنی منجر شده است.

او همچنین در مورد مین‌هایی که توسط شبه‌نظامیان حوثی‌ در یمن کارگذاشته شده است، تخمین زد که هنوز مابین یک میلیون و پانصد هزار تا دو میلیون مین حوثی کارگذاشته شده در اغلب نقاط کشورش خنثی‌ و پاک‌سازی نشده است.

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن گفت حوثی‌ها با کمک کارشناسان نظامی ایران و حزب‌الله و ایجاد کارخانه‌هایی در استان صعده با استفاده از کودهای شیمیایی که تحت عنوان کاربرد در کشاورزی به یمن وارد می‌کنند مقادیر زیادی مین را ساخته و در میان پوشش گیاهی مناطق مختلف در یمن به شکل سنگ‌های استتار شده کارگذاشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید