اسرائیل مجددا مواضع حزب‌الله در جنوب لبنان را بمباران کرد

ارتش اسرائیل: دو عضو حزب‌الله را در نزدیکی منطقه «کفر کلا» در جنوب لبنان کشتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، پنج‌شنبه 30 فروردین اعلام کرد، جنگنده‌های این کشور دو ساختمان نظامی و زیرساخت‌های حزب‌الله در منطقه «خیام» در جنوب لبنان را بمباران کردند.

ارتش در کانال تلگرامی خود افزود، سربازان اسرائیلی در این منطقه برای از بین بردن یک «تهدید قریب الوقوع» آتش گشودند، که منجر به کشته‌شدن دو عضو حزب‌الله در نزدیکی منطقه «کفرکلا» در جنوب لبنان شد.

ارتش اسرائیل، عصر چهارشنبه، 29 فروردین گزارش داده بود، نیروهای این کشور به زیرساخت‌های مورد استفاده نیروی هوایی حزب الله در عمق لبنان حمله کرده‌اند.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد، جنگنده‌های این کشور به اهدافی در شمال بعلبک حمله کردند، همچنین حملاتی برای از بین بردن «تهدیدات احتمالی» در روستای «کوکبا» انجام دادند.

حزب الله بامداد پنج‌شنبه 30 فروردین اعلام کرد، یک پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را مورد حملات پهپادی و موشکی قرار داده است، مرکز پزشکی «الجلیل» در اسرائیل اعلام کرد، 18 نفر در این حملات زخمی شدند.

حزب الله در بیانیه‌ای اعلام کرد، در پی حمله به مقر فرماندهی شناسایی نظامی در روستای «عرب العرامشه» شمال اسرائیل، تعدادی کشته و زخمی شدند.

تشدید تنش‌ها پس از پرتاب صدها موشک و پهپاد ایران به سمت اسرائیل در آغاز هفته جاری، در واکنش به بمباران ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق در اوایل آوریل صورت گرفت.

از 7 اکتبر آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه، تقریبا روزانه میان حزب الله و اسرائیل تبادل آتش صورت می‌گیرد.

حزب الله از حمله به پایگاه‌ها، دستگاه‌های جاسوسی و تجمعات نظامی اسرائیل در حمایت از نوار غزه خبر می‌دهد و ارتش اسرائیل زیرساخت‌ها و تحرکات افراد نظامی حزب الله در مرز را بمباران می‌کند.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه، از آغاز تشدید تنش‌ها حداقل 368 نفر در لبنان از جمله 243 عضو حزب الله و حداقل 70 غیرنظامی کشته شدند.

اسرائیل کشته‌شدگان خود در این درگیری‌ها را 10 سرباز و 8 غیرنظامی برشمرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید