کشته‌شدن 3 عضو حزب‌الله از جمله یک فرمانده میدانی در بمباران اسرائیل به جنوب لبنان

بنا بر گزارش‌ها حزب‌الله لبنان دو پایگاه نظامی «جعتون» و «میرون» در شمال اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

در سایه تشدید تنش‌ها در امتداد مرز با لبنان، ارتش اسرائیل سه‌شنبه 28 فروردین از کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد گروه شبه‌نظامی حزب الله، در حملات هوایی آن بر جنوب لبنان خبر داد.

ارتش اسرائیل با نشر ویدیویی در بیانیه‌ای در این‌باره اعلام کرده است که یک جت جنگنده آن «اسماعیل یوسف باز»، یکی از فرماندهان منطقه ساحلی حزب‌الله را با هدف گرفتن خودروی او در منطقه «عین بعال» در جنوب لبنان کشته است.

در بیانیه ارتش اسرائیل گفته شده که اسماعیل باز «در تدارک و طرح‌ریزی شلیک راکت‌ها و موشک‌های ضدتانک از منطقه ساحلی لبنان به سوی اسرائیل نقش داشته است.»

خبرنگار «العربیه»، ساعات اولیه سه‌شنبه گزارش داد که حمله اسرائیل به خودروی یکی از فرماندهان میدانی حزب الله در شهرک «عین بعال» در جنوب لبنان علاوه بر کشته شدن او به زخمی شدن دو نفر دیگر منجر شد.

بنا به این گزارش این فرمانده میدانی حزب‌الله که سه‌شنبه در حمله هوایی اسرائیل کشته شد، «ابوجعفر باز» لقب داشت و یکی از اعضای کلیدی در تشکیلات نظامی حزب‌الله در میدان به شمار می‌رفت.

خبرنگار «العربیه در ادامه گزارش خود با بیان اینکه فرمانده کشته شده حزب الله تنها سرنشین خودروی هدف گرفته شده بود، افزود که دو مجروح دیگر غیرنظامی و در لحظه بمباران در نزدیکی خودروی هدف گرفته شده بودند.

حزب‌الله بیانیه‌ای تسلیت در سوگ «ابوجعفر باز» صادر کرد، اما به نقش او در این گروه شبه‌نظامی اشاره‌ای نکرد.

به گزارش منابع «العربیه»، لحظاتی بعد پهپادهای اسرائیلی دو خودرو را در شهرک «الشهابیه» هدف قرار دادند که در نتیجه آن افزون بر تعداد زیادی زخمی، دو نفر از اعضای حزب‌‌الله کشته شدند.

دو کشته یکی از خانواده «شحوری» اهل شهرک الشهابیه و نفر دوم از خانواده «فضل الله» اهل شهر «عیناثا» در جنوب بودند.

گروه حزب‌الله برای «محمد حسین شحوری» که بعدازظهر سه‌شنبه بر اثر حمله پهپاد اسرائیلی به دو خودرو در شهرک الشهابیه کشته شد، عزاداری کرد.

ادامه بمباران بر شهرک‌های جنوب لبنان

جنگنده‌های اسرائیلی همچنین در ادامه حملات روزانه خود دو حمله به دو منزل در شهر «علما الشعب» انجام دادند.

جنگنده‌های اسرائیل بعدازظهر سه‌شنبه شهرک «یارون» را با دو موشک هوا به زمین هدف قرار دادند.

توپخانه اسرائیل، همچنین مرکز شهرک «مرکبا»، جاده راه بازار را با گلوله‌های متعدد هدف قرار داد.

خبرنگار «العربیه» نیز گزارش داد که اسرائیل طی دو حمله هوایی شهرک‌های «یاطر» و «المنصوری» در جنوب لبنان را بمباران کرد.

به دنبال تهدید مقامات اسرائیلی مبنی بر گسترش حملات به خاک لبنان، در صورت عدم عقب‌نشینی نیروهای حزب‌الله از مرزها، تبادل آتش متقابل در مرز بین لبنان و اسرائیل اخیراً به طور گسترده‌ای افزایش یافته است.

حمله به پایگاه‌های «جعتون» و «میرون»

در ادامه تبادل آتش حزب‌‌الله لبنان شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که پایگاه «جعتون» اسرائیل را با موشک‌های کاتیوشا هدف گرفته است.

بنا بر گزارش‌ها این حزب شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان ساعتی پیش از آن چندین موشک به سوی پایگاه هوایی «میرون» در الجلیل اعلی در شمال اسرائیل پرتاب کرد.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری «فرانسه» بر اساس بیانیه‌های حزب و منابع رسمی لبنان تهیه کرده است، تاکنون دست کم 363 نفر از جمله 240 عضو حزب الله و 70 غیرنظامی در این حملات کشته شدند.

از سوی دیگر، 10 سرباز و 8 غیرنظامی در سمت اسرائیل بر اثر گلوله‌بارانی که منشأ آن از جنوب لبنان بود، کشته شدند.

اسرائیل طی هفته‌های گذشته، حملات هوایی عمیق‌تری را در داخل خاک لبنان انجام داده و پایگاه‌های حزب‌الله را هدف قرار داده است، که اخیراً نگرانی‌های محلی و بین‌المللی از وقوع جنگی گسترده‌تر را افزایش داده است.

اسرائیل همچنین به عنوان بخشی از طرحی برای ترور رهبران حزب الله و حماس، چندین حمله به خودروها در جنوب لبنان انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید