وزیر خارجه آلمان در دیدار با نتانیاهو: منطقه نباید به پرتگاه جنگ کشیده شود

آنالنا بربوک: در نشست گروه هفت درباره اعمال تحریم‌های بیشتری علیه ایران بحث و گفت‌وگو خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از تایید اسرائیل مبنی بر اتخاذ تصمیم برای دادن پاسخ به حملات ایران، آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، در جریان مذاکراتش با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و دیگر مقامات این کشور در تل آویو، گفت که نباید اجازه داد خاورمیانه به وضعیتی با نتایجی کاملاً غیرقابل پیش‌بینی، دچار شود.

وزیر خارجه آلمان، چهارشنبه 29 فروردین پیش از ترک اسرائیل برای شرکت در نشست گروه هفت، افزود: «همه باید عاقلانه و مسئولانه عمل کنند.»

افزون بر این، بربوک در ادامه اعلام کرد که در نشست «جی7» درباره اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران بحث و گفت‌وگو خواهد شد.

اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران

این در حالی است که پیش‌نویس بیانیه اجلاس سران اروپا درباره امنیت و دفاع در بروکسل، آمادگی این اتحادیه را برای اعمال تحریم‌های بیشتر مرتبط با برنامه‌های توسعه فناوری‌های پهپادی و موشکی تهران نشان می‌دهد.

شبکه «العربیه» نسخه‌ای از پیش‌نویس بیانیه اجلاس سران اروپا را به دست آورد که در آن حمله ایران به اسرائیل به شدت محکوم شده و از تهران و عوامل آن خواسته شده است تا حملات خود را متوقف کنند.

این بیانیه همچنین همه طرف‌های درگیر در خاورمیانه را به حفظ خویشتن‌داری فرامی‌خواند.

در همین راستا، رئیس کمیسیون اروپا نیز گفت که حمله ایران به اسرائیل نشان دهنده تغییر به سمت یک رویارویی آشکار خطرناک است.

پیشتر، وزیر خارجه آلمان، در واکنش به حمله تهران به اسرائیل از اتحادیه اروپا خواست تا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه توسعه فناوری‌های پهپادی ایران اعمال کند.

بربوک روز سه‌شنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی با ایمن صفدی، وزیر خارجه اردن در برلین گفت: «با فرانسه و سایر شرکای اتحادیه اروپا در اواخر پاییز به دنبال گسترش بیشتر تحریم‌های علیه برنامه توسعه فناوری‌های پهپادی تهران بودیم.»

شایان ذکر است که ایران شامگاه شنبه در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق در اوایل ماه جاری میلادی، یک حمله موشکی و پهپادی به اسرائیل انجام داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید