نتایج یک نظرسنجی؛ 74 درصد اسرائیلی‌ها خواهان پاسخ تلافی‌جویانه به ایران نیستند

نظرسنجی جدید دانشگاه عبری در قدس نشان داد که تقریباً سه چهارم مردم اسرائیل با حمله تلافی جویانه به ایران در صورتی که چنین اقدامی به ائتلاف امنیتی اسرائیل با متحدانش آسیب برساند، مخالف هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که کابینه جنگ اسرائیل سرگرم بررسی بهترین راه‌های پاسخ به حمله موشکی و پهپادی بی‌سابقه ایران در شنبه گذشته است، تازه‌ترین نظرسنجی دانشگاه عبری در قدس نشان داد که 74 درصد مردم اسرائیل با اقدام تلافی‌جویانه علیه ایران در صورتی که به هم‌پیمانی‌های امنیتی اسرائیل صدمه بزند، مخالف هستند.

این دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد، این نظرسنجی که از 14 تا 15 آوریل جاری از طریق اینترنت و تلفن انجام شد، 1466 نمونه آماری مرد و زن به نمایندگی از بزرگسالان اسرائیلی را شامل شد.

این نظرسنجی نشان داد که بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که در نظر گرفتن خواسته‌های سیاسی و نظامی هم‌پیمانان اسرائیل، ضرورت دارد.

طبق گفته مشارکت کنندگان در این نظرسنجی، کمک آمریکا در خنثی کردن حمله پهپادی و موشکی ایران، اسرائیل را نسبت به اجرای هماهنگی در اقدامات آینده، ملزم می‌کند.‌

این نظرسنجی جدید که سه‌شنبه 28 فروردین منتشر شد، نشان داد که تقریباً سه چهارم مردم اسرائیل با حمله تلافی جویانه به ایران در صورتی که چنین اقدامی به ائتلاف امنیتی اسرائیل با متحدانش آسیب برساند، مخالف هستند.

از سویی بر اساس همین نظرسنجی، بیش از نیمی از مردم بر این باورند که اسرائیل «به شکلی مثبت» به خواسته‌های نظامی و امنیتی هم‌پیمانان پاسخ می‌دهد.

به‌رغم این که اسرائیل با هماهنگی فرماندهی پدافندی آمریکا و مشارکت بریتانیا، فرانسه و اردن اکثر پهپادها و موشک‌های شلیک شده در جریان حمله اخیر ایران را سرنگون کرد اما به گزارش ارتش اسرائیل، شماری از این موشک‌ها با عبور از پوشش پدافندی به مواضعی اصابت کردند که خسارات جزئی را به دنبال داشت و دختر بچه‌ای نیز به شکل خطرناکی زخمی شد.

این در حالی است که آمریکا بار دیگر خواهان خویشتنداری اسرائیل شد و ضمن مخالفت با تشدید تنش، تاکید کرد که در هیچ حمله آتی اسرائیل به ایران مشارکت نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید