رادیو و تلویزیون اسرائیل: تل‌آویو درباره چگونگی پاسخ به حمله ایران تصمیم گرفته است

رادیو و تلویزیون اسرائیل: وزرای کابینه جنگ از نتایناهو خواستند، تاسیسات حیاتی و مهم ایران هدف قرار بگیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، چهارشنبه 29 فروردین اعلام کرد که تل‌آویو درباره چگونگی پاسخ به حمله ایران تصمیم‌گیری کرده است، اما اختلاف نظر بر سر زمان اجرای آن همچنان وجود دارد.

این سازمان خبرداد که یوآو گالانت، وزیر دفاع شب گذشته برای بررسی پاسخ به حمله اخیر ایران با فرماندهان نظامی دیدار داشت.

به گزارش سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، وزرا کابینه جنگ از نتایناهو خواستند، تاسیسات حیاتی و مهم ایران هدف قرار بگیرند.

این در حالی است که فرماندهی نیروی دریایی ایران اعلام کرد که ناوگروه‌هایش، کشتی‌های تجاری ایران در دریای سرخ را اسکورت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: «ما کشتی‌هایمان را از خلیج عدن تا دهانه سوئز اسکورت می‌کنیم و آماده‌ایم از کشتی‌های کشورهای دیگر نیز حفاظت کنیم».

ایرانی افزود: «هم‌اکنون ناوشکن جماران با همه توان در خلیج عدن حضور دارد و ماموریت آن تا دریای سرخ هم ادامه خواهد داشت».

پاسخ مستقیم

به نظر برخی از ناظران و مسئولان آمریکایی، اسرائیل به شکلی مستقیم در داخل ایران اقدام به حمله خواهد کرد تا مواضعی معین یا منافع ایران در خارج شامل کشتی‌ها را هدف قرار دهد؛ بدون این که این اقدام به شعله‌ور شدن جنگی فراگیرتر بیانجامد. همچنین ممکن است انبارهای تسلیحات یا مواضع نیروهای نیابتی ایران در عراق، سوریه یا لبنان نیز هدف قرار بگیرند.

به نظر برخی تحلیلگران، پاسخ تلافی‌جویانه اسرائیل ممکن است در قالب حملات سایبری انجام شود.

از سویی مقامات آمریکایی احتمال دادند که پاسخ اسرائیل در پایان این هفته انجام خواهد شد، اما اسرائیل هیچ جزئیاتی را در این خصوص اعلام نکرده است.

واشینگتن و بسیاری از کشورهای غربی، تل‌آویو را به خویشتنداری وعدم پاسخ و تشدید تنش در منطقه ترغیب می‌کنند که پیشاپیش با آغاز جنگ غزه از 7 اکتبر گذشته، درگیر تنشی خانمان‌سوز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید