بغداد: در جریان حمله ایران به اسرائیل هیچ موشک یا پهپادی از خاک عراق پرتاب نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حمله اخیر ایران به اسرائیل، محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق تأکید کرد که بغداد هیچ گزارش یا نشانه‌ای مبنی بر پرتاب موشک یا پهپاد از خاک عراق در جریان این حمله دریافت نکرده است.

السودانی، سه‌شنبه 28 فروردین گفت: «موضع ما روشن است که اجازه نمی‌دهیم عراق به صحنه درگیری کشیده شود و به این امر متعهد هستیم.»

پیشتر السودانی در جریان گفت‌وگوهای خود با مقامات آمریکایی در واشینگتن، با اشاره به تشدید تنش‌های بین ایران و اسرائیل، خواستار خویشتنداری در خاورمیانه شده بود.

دیدار با بایدن

نخست وزیر عراق در ابتدای دیدار با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید گفت: «از همه تلاش‌هایی که به توقف گسترش عرصه درگیری‌ها کمک می‌کند، حمایت می‌کنیم، به ویژه در تحولات اخیر، امیدواریم همه طرف‌ها برای حفظ امنیت و ثبات این منطقه حساس، سرعت تشدید تنش را متوقف کنند و به خویشتن‌داری پایبند باشند».

تنش بی‌سابقه

این تنش‌های بی‌سابقه در خاورمیانه از ابتدای فروردین ماه جاری و در پی حمله اسرائیل که کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد و منجر به کشته شدن محمدرضا زاهدی، فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به همراه معاون و 5 تن از همراهانش شد، شدت گرفت.

تهران روز شنبه 300 موشک و پهپاد را به سوی خاک اسرائیل پرتاب کرد، اما این حمله خسارات مادی و جانی قابل توجهی به دنبال نداشت. در حالی که تل‌آویو متعهد شد به این حمله پاسخ دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید