ارتش آمریکا: دو پهپاد حوثی‌ها را منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، اعلام کرد که نیروهایش با موفقیت دو پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن منهدم کردند.

«سنتکام»، چهارشنبه 29 فروردین تاکید کرد که در پی این حادثه «هیچ تلفات یا خسارتی از سوی کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است.»

انهدام 4 پهپاد حوثی

فرماندهی مرکزی آمریکا، دوشنبه 27 فروردین، اعلام کرده بود که نیروهای ارتش این کشور در چارچوب حق دفاع از خود، 4 پهپاد را در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در یمن منهدم کردند.

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 73 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر اسرائیل هستند و حملات تقریباً روزانه آنها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد مسیر طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف آفریقا را طی کنند.

این حملات همچنین منجر به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» شد که مملو از مواد خطرناک بود. در پی غرق شدن روبی‌مار دولت یمن و سایر نهادهای بین المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی هشدار دادند.

حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» که حامل پرچم باربادوس و تحت مدیریت یونان بود، نیز منجر به کشته‌‌شدن 3 ملوان شد.

حملات حوثی‌ها، به ویژه پس از حمله تل‌آویو به سفارت تهران در دمشق و پرتاب بیش از 300 پهپاد و موشک به سوی اسرائیل توسط ایران در پاسخ به این حمله، نگرانی‌های بین‌المللی از احتمال منجر شدن منطقه خاورمیانه به بی‌ثباتی در پی جنگ اسرائیل و حماس در غزه را گسترش داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید