وزیر خارجه اسرائیل خطاب به جامعه جهانی: پیش از اینکه دیر شود ایران را متوقف کنید

یسرائیل کاتز: اعمال تحریم‌ها علیه برنامه موشکی ایران و طبقه‌بندی سپاه پاسداران به عنوان سازمانی تروریستی، به مهار و تضعیف ایران کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل از جامعه جهانی خواست قبل از دست رفتن فرصت، اقدام کرده و جلوی ایران را بگیرد.

وزیر خارجه اسرائیل، سه‌شنبه 28 فروردین در پلتفرم «ایکس» از 32 کشور خواست با اعمال تحریم علیه سپاه پاسداران، آن را به عنوان سازمانی تروریستی طبقه‌بندی کنند.

کاتز در توئیت خود با اشاره به این که «اعمال تحریم‌ها علیه برنامه موشکی ایران و طبقه‌بندی سپاه پاسداران به عنوان سازمانی تروریستی، به مهار و تضعیف ایران کمک می‌کند» افزود که کشورش «هجمه‌ سیاسی علیه ایران را رهبری می‌کند».

گزینه‌های پاسخ به ایران

این موضع در حالی اعلام شد که کابینه جنگ اسرائیل، گزینه‌های پاسخ به حمله اخیر ایران را در دست بررسی دارد که زدن تاسیسات ایران و اجتناب از وقوع خسارات جانی را شامل می‌شود.

گزینه‌های دیپلماتیک نیز در کابینه جنگ اسرائیل برای تشدید انزوای تهران در عرصه جهانی، مورد بررسی قرار گرفت.

تاکید واشینگتن بر لزوم خویشتنداری

از سویی ایالات متحده که پیشتر بر حمایت خود از تل‌آویو تأکید کرده بود، همانند بسیاری از کشورهای غربی و عربی، اسرائیل را به کاهش تشدید تنش و خویشتنداری ترغیب کرده و خاطرنشان ساخت که در هرگونه حمله اسرائیل علیه منافع ایران، مشارکت نخواهد کرد.

همزمان شماری از مسئولان آمریکایی احتمال دادند که واکنش اسرائیل در پایان هفته جاری خواهد بود و به شکلی اجرا خواهد شد که به جنگ منطقه‌ای یا جهانی منتهی نشود.

به باور شماری از ناظران، اسرائیل علاوه بر هدف قرار دادن مواضع نظامی در داخل خاک ایران، ممکن است به حملات سایبری و همچنین حمله به شبه‌نظامیان نیابتی ایران در تعدادی از کشورهای عربی از جمله عراق، سوریه و لبنان یا چه‌بسا زدن مجدد دفاتر دیپلماتیک ایران اقدام کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید