لاشه‌ موشک‌های بالستیک ایران در یک وب‌سایت‌ نیازمندی‌ها در اردن به حراج گذاشته شد

تعدادی از شهروندان اردنی لاشه‌ها و قطعات موشک‌های بالستیک ایرانی سقوط کرده بر شهرهای این کشور را در سایت نیازمندی‌ها برای فروش با قیمت‌هایی متفاوت به حراج گذاشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی شهروندان اردنی لاشه‌ها و قطعات موشک‌های بالستیک ایرانی که در میانه پاسخ تهران به اسرائیل بر مناطق «الحسا»، «مرج الحمام»، «استان الکرک» این کشور سقوط کرده و جان مردم اردن را به‌خطر انداخته بود را دستمایه طنز قرار داده و در سایت‌های مشهور نیازمندی‌ها و شبکه‌های اجتماعی به عنوان آهن قراضه برای فروش با قیمت‌هایی متفاوت به حراج گذاشتند.

این شهروندان اردنی‌ سقوط قطعات و لاشه‌های تسلیحات بالستیک ایران بر مناطق مختلف کشورشان را غنیمت شمرده و از آن به عنوان کالاهایی دست دوم، کمیاب با ذکر ویژگی‌هایی نظیر وزن، مسافت طی شده، سرعت، نوع و مدل، رنگ و نحوه پرداخت قسطی ماهانه یا قیمت کامل در سایت‌های نیازمندی‌ها و عرضه اشیای نادر و کمیاب این کشور به فروش گذاشتند.

آلبوم‌هایی تصویری از قطعات و لاشه‌های موشک‌های ایرانی سقوط کرده بر شهرهای اردن در سایت مشهور «السوق المفتوح» این کشور که ویژه خرید و فروش خودروها، املاک و همه انواع کالاها است، به حراج گذاشته شده است.

در یکی از آگهی‌های فروش، ضمن نشر تصاویری از لاشه یکی از موشک‌های ایران، برای عرضه و بازاریابی، از عنوان « موشک بالستیک ایرانی دست دوم کم‌کارکرد برای فروش» استفاده شده است.

یکی از عرضه‌کنندگان نیز با نشر تصاویری از لاشه یک موشک ایرانی و ذکر ویژگی‌هایی از آن نوشته «موشک بالستیک یک بار مصرف برای فروش با قیمت عالی» و در ادامه گفته، که این موشک از «نوع ممتاز» است ولی «تصادفی» و بدنه آن صدمه دیده و از طریق قسطی می‌توان بهای آن را پرداخت کرد.

دولت اردن صبح یکشنبه 26 فروردین اعلام کرد با تعدادی از اشیای پرنده که شامگاه شنبه وارد حریم هوایی این کشور شده و ایمنی شهروندان، مناطق مسکونی و شهری این کشور را به خطر انداخته بود، مقابله کرده است.

دولت پادشاهی اردن از سقوط ترکش‌ها و قطعات این اشیای پرنده رهگیری شده بر اماکن متعددی در این کشور بدون وارد آمدن آسیب‌های مادی یا جانی خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید