ایمن الصفدی: اجازه نمی‌دهیم اردن به میدان جنگ منطقه‌ای تبدیل شود

وزیر خارجه آلمان: اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه برنامه توسعه فناوری‌های پهپادی ایران اعمال کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایمن صفدی، وزیر خارجه اردن سه‌شنبه 28 فروردین تاکید کرد که جامعه جهانی باید از رویکرد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای تشدید تنش با ایران که با هدف منحرف کردن نگاه‌ها از غزه صورت می‌گیرد، جلوگیری کند.

الصفدی خاطرنشان کرد که اردن به عرصه‌ای برای جنگ منطقه‌ای تبدیل نخواهد شد و دولت پادشاهی اردن اجازه نمی‌دهد کشورش در معرض «خطر» قرار گیرد.

وزیر خارجه اردن طی اظهاراتی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی با آنالنا بربوک، همتای آلمانی خود در برلین، گفت که ایران به حمله به کنسولگری خود در دمشق پاسخ داد و اعلام کرد که نمی‌خواهد تنش‌ها گسترش یابد.

وزیر خارجه اردن، همچنین هشدار داد که نتانیاهو با چنین رویکردی می‌خواهد کانون‌های توجه را از غزه به سوی رویارویی با ایران منحرف کند.

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، سه‌شنبه و در واکنش به حمله تهران به اسرائیل از اتحادیه اروپا خواست تا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه توسعه فناوری‌های پهپادی ایران اعمال کند.

بربوک در جریان کنفرانس مطبوعاتی گفت: «با فرانسه و سایر شرکای اتحادیه اروپا در اواخر پاییز به دنبال گسترش بیشتر تحریم‌های علیه برنامه توسعه فناوری‌های پهپادی تهران بودیم.»

گفتنی است که وزیر خارجه آلمان قصد دارد سه‌شنبه به اسرائیل سفر کند و قرار است نشست مجازی وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره تنش‌ها در خاورمیانه نیز سه‌شنبه برگزار شود.

رهگیری اشیای پرنده

مقامات اردنی روز یکشنبه تایید کردند که در جریان حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل، «اشیاء پرنده» را که در شامگاه شنبه به حریم هوایی اردن نفوذ کرده بودند، رهگیری کردند.

تصاویر و فیلم‌های زیادی از سقوط پرتابه‌ها در خاک اردن بدون گزارش رسیدن آسیب به کسی یا حتی دارایی عمومی پخش شد.

شایان ذکر است که ایران شامگاه شنبه در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق در اوایل ماه جاری میلادی، یک حمله موشکی و پهپادی به اسرائیل انجام داد.

اسرائیل در پایان این حمله که گفته می‌شود 5 ساعت به‌طول انجامیده اعلام کرد موفق شده 99 درصد از بیش از 300 پهپادها و موشک‌های کروز و بالستیک پرتاب شده از خاک ایران و عراق و سوریه و لبنان و یمن را با پشتیبانی متحدان غربی خود رهگیری و سرنگون کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید