افزایش گشت‌زنی جنگنده‌های اردنی برای جلوگیری از نفوذ هوایی

مقامات رسمی اردن: «اجسام پرنده» که در شامگاه شنبه - یکشنبه در جریان حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل به حریم هوایی اردن نفوذ کرده بودند، رهگیری و منهدم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حملات موشکی و پهپادی شنبه گذشته ایران به اسرائیل و عبور این پرتابه‌ها از آسمان کشورهای همسایه اسرائیل، شماری از کشورهای عربی در وضعیت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

در همین زمینه، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح اردن اعلام کرد که حدود ساعت 01:00 بامداد سه‌شنبه 16 آوریل 2024(28 فروردین)، نیروی هوایی سلطنتی اردن به منظور جلوگیری از هرگونه نفوذ هوایی و دفاع از آسمان پادشاهی هاشمی اردن، پرواز جنگنده‌های خود را افزایش داد.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح اردن اعلام کرد که این اقدام به منزله تایید موضع قاطع اردن مبنی بر عدم اجازه به استفاده از حریم هوایی اردن توسط هیچ طرفی برای هر هدفی در نقض حاکمیت اردن است که ممکن است، امنیت کشور و شهروندان را تهدید کند.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح از شهروندان خواست به شایعاتی که موجب تشویش اذهان آحاد جامعه می‌شود، توجه نکرده و اطلاعات را فقط از منابع رسمی دریافت کنند.

سقوط پرتابه‌ها در خاک اردن

مقامات رسمی اردن روز یکشنبه تاکید کردند، «اجسام پرنده» که در شامگاه شنبه - یکشنبه در جریان حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل به حریم هوایی اردن نفوذ کرده بودند، رهگیری و منهدم شدند.

همچنین، تصاویر و فیلم‌های زیادی از سقوط این پرتابه‌ها در خاک اردن بدون آسیب رساندن به افراد یا حتی اموال عمومی پخش شد.

مردم اردن در آن شامگاه با مشاهده عبور موشک‌ها و پهپادهای ایران از آسمان کشورشان و سقوط برخی از آنها در پایتخت و شماری از استان‌ها، اوقات سختی را سپری کردند.

دیوان پادشاهی اردن یکشنبه اعلام کرد که ملک عبدالله دوم، به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اطمینان داد که اردن هرگز عرصه‌ای برای جنگی منطقه‌ای نخواهد بود.

ایمن صفدی، وزیر خارجه اردن نیز در اظهاراتی به کانال «المملکه» گفت: «از آغاز جنگ علیه غزه ما نسبت به تشدید تنشی که رخ داد، هشدار داده بودیم».

صفدی افزود: «با تمام قدرت و توانمندی خود با همه تهدیدها علیه اردن و امنیت مردم اردن مقابله می‌کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید