منابع آگاه ادعای مبنی بر مشارکت سعودی در رهگیری حملات ایران به اسرائیل را تکذیب کردند

منابع آگاه به «العربیه» تاکید کردند که هیچ سایتی اظهاراتی مبنی بر مشارکت سعودی در رهگیری حملات علیه اسرائیل منتشر نکرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در گفت‌وگو با «العربیه» منابع مطلع هر گونه مشارکت پادشاهی عربی سعودی در رهگیری حملات موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل را تکذیب کردند.

منابع مطلع شامگاه دوشنبه 27 فروردین به العربیه تصریح کردند که هیچ سایت رسمی[سعودی] اظهاراتی مبنی بر مشارکت پادشاهی عربی سعودی در رهگیری حملات اخیری که ایران نزدیک به دو روز قبل علیه اسرائیل انجام داد، منتشر نکرده است.

پیش‌تر برخی سایت‌های خبری اسرائیلی با نشر اظهاراتی و منسوب کردن آن به یک سایت رسمی سعودی مدعی شدند پادشاهی عربی سعودی در ائتلاف دفاعی اخیری که برای مقابله با حملات ایران شکل گرفته، ایفای نقش داشته است.

شایان ذکر است که ایران در شامگاه شنبه 13 آوریل دهها موشک و پهپاد به سوی اسرائیل پرتاب کرده و آن را پاسخی به جنایت‌های اسرائیل و از جمله حمله آن به کنسولگری تهران در دمشق اعلام کرد.

در حالی که ایران می‌گوید حملات آن پایگاه‌های نظامی در خاک اسرائیل را هدف گرفته است، ارتش اسرائیل اعلام کرد که موفق شده 99 درصد از موشک‌ها و پهپادهای پرتاب شده از سوی ایران را رهگیری کرده است و در این‌باره به وارد آمدن خسارت‌های جزئی به پایگاه هوایی «نواتیم» اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید