سنتکام: بیش از 80 پهپاد پرتاب‌شده از ایران و یمن به سوی اسرائیل را منهدم کردیم

فرماندهی مرکزی آمریکا: نیروهای ما آماده حمایت از دفاع اسرائیل در برابر اقدامات خطرناک ایران هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، یکشنبه 26 فروردین اعلام کرد که بیش از 80 پهپاد و شش موشک بالستیک شلیک شده به سوی اسرائیل از ایران و یمن در روزهای 24 و 25 فروردین را منهدم کرده است.

در بیانیه «سنتکام» روی پلتفرم «ایکس» آمده است که نیروهای این فرماندهی، یک موشک بالستیک و 7 پهپاد را قبل از شلیک از مناطق زیر کنترل خوثی‌ها در یمن، منهدم کردند.

Advertisement

این بیانیه افزود: «نیروهای ما آماده حمایت از دفاع اسرائیل در برابر اقدامات خطرناک ایران هستند».

در بیانیه آمده است: «ادامه رفتار بی‌سابقه، بدخواهانه و متهورانه ایران، ثبات منطقه‌ای و ایمنی نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف را به خطر می‌اندازد».

فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه تاکید کرد که به همکاری با شرکای منطقه‌ای برای تقویت امنیت منطقه ادامه خواهد داد.

حمله شامگاه شنبه و بامداد یکشنبه ایران به اسرائیل با بیش از 300 موشک و پهپاد که اکثرا از خاک ایران پرتاب شدند، عملا خسارات اندکی بر جای گذاشت زیرا سامانه‌های پدافندی اسرائیل با کمک آمریکا، بریتانیا، فرانسه و اردن توانست بیشتر این پرتابه‌ها را سرنگون کند.

ارتش آمریکا نیز طی بیانیه خود گفت: «فرماندهی مرکزی ایالات متحده همچنان آماده حمایت از دفاع از اسرائیل در برابر این اقدامات خطرناک ایران است. ما به همکاری با همه شرکای خود در منطقه برای تقویت امنیت منطقه‌ای ادامه خواهیم داد».

این در حالی است که به گفته اویخای ادرعی، سخنگوی عرب زبان ارتش اسرائیل، بیشتر موشک‌های پرتاب‌شده از ایران در بیرون مرزهای اسرائیل رهگیری و منهدم شد و شمار اندکی از این موشک‌ها به پایگاهی نظامی در جنوب اسرائیل اصابت کرد که آسیب‌هایی جزئی به زیرساخت‌ها وارد کرد.

ادرعی تاکید کرد که اسرائیل 99 درصد پرتابه‌های شلیک شده از ایران را رهگیری و منهدم کرده است که موفقیتی استراتژیک مهمی محسوب می‌شود.

این سخنگو روی پلتفرم «ایکس» افزود: «تهدیدهای ایران با برتری هوائی و تکنولوژیک ارتش دفاع (اسرائیل) با مشارکت قدرتمندانه ائتلاف روبرو شد که توانست اکثریت غالب این تهدیدات را رهگیری و منهدم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید