سعودی بر اهمیت هماهنگی میان کشورهای شورای همکاری خلیج و آسیای میانه تاکید کرد

وزیر خارجه سعودی به لزوم برقراری صلح و حمایت از امنیت و توسعه اشاره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی بر اهمیت رایزنی و هماهنگی میان کشورهای شورای همکاری خلیج و آسیای میانه بر اساس ارزش‌ها و منافع مشترک و روابط تاریخی عمیق میان دو طرف تاکید کرد.

به گزارش «العربیه» وزیر خارجه سعودی نیز بر اهمیت تقویت منافع کشورهای خلیجی و آسیای میانه و گسترش امنیت، ثبات و شکوفایی در این مناطق به نحوی که آینده‌ای بهتر را برای همگان به‌ارمغان آورد، تاکید کرد.

او همچنین به توافق گسترده میان کشورهای خلیجی و آسیای میانه درباره اهمیت برقراری صلح و ترغیب راهکارهای مذاکراتی و حمایت از امنیت و ثبات و توسعه در خاورمیانه و آسیای میانه اشاره کرد.

بن فرحان دوشنبه 27 فروردین طی سخنرانی خود در دومین نشست وزارتی گفت‌وگوهای راهبردی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و آسیای میانه که در تاشکند، پایتخت ازبکستان برگزار شد، بر اهمیت هم‌افزایی تلاش‌ها در راه تضمین حقوق مشروع به رسمیت شناخته شده مردم فلسطین در عرصه بین‌المللی و همچنین برقراری صلح از طریق پیشبرد روند مذاکراتی بر اساس طرح صلح عربی و چارچوب‌ها و اصول قانون بین‌المللی و مشروعیت بین‌المللی تاکید کرد.

وی همچنین پیشبرد تلاش‌ها در راه برقراری صلح و ثبات در منطقه و لزوم تلاش برای ایجاد وقفه در جنگ و برقراری آتش‌بس پایدار و رفع محاصره از نوار غزه و از جمله رساندن کمک‌های امدادی و بشردوستانه فوری به مردم آواره شده در این باریکه را با اهمیت دانست.

وزیر خارجه سعودی همچنین بر ضرورت جلوگیری از کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها و لزوم مطالبه از جامعه بین‌المللی و شورای امنیت برای متوقف کردن همیشگی اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل علیه مردم فلسطین تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید