رسانه‌های حوثی: آمریکا و بریتانیا حملاتی را در منطقه تعز یمن انجام دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه تلویزیونی «المسیره» وابسته به گروه حوثی‌ها، شامگاه یکشنبه 26 فروردين گزارش داد که آمریکا و بریتانیا حملاتی در منطقه تعز در جنوب غربی یمن انجام دادند.

در واکنش تهدیدها علیه کشتیرانی در دریای سرخ، ایالات متحده و بریتانیا طی حملاتی مشترک بارها پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن را به‌منظور مختل کردن و تضعیف توانمندی‌های این گروه شبه‌نظامی که آزادی کشتیرانی را مختل کرده و تجارت جهانی را به مخاطره انداخته است، هدف قرار دادند.

ارتش آمریکا دو روز پیش اعلام کرد که یک موشک بالستیک ضد کشتی پرتاب شده از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن را بر فراز دریای سرخ منهدم کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا، جمعه 24 فروردین با انتشار بیانیه‌ای در پلتفرم «ایکس» گفت در پی این حادثه «هیچ تلفات یا خسارتی از سوی کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است.»

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 73 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر اسرائیل هستند و حملات تقریباً روزانه آنها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد مسیر طولانی‌تر و گران‌تری را در اطراف آفریقا طی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید