آمریکا: کمک‌‌رسانی بشردوستانه به غزه به‌طور چشمگیری افزایش یافته و باید ادامه یابد

جان کربی: بیش از 2000 کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شد که نزدیک به صد کامیون از آن‌ها ظرف شبانه‌روز گذشته موفق به ورود به این باریکه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، دوشنبه 27 فروردین با بیان این‌که ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه در چند روز گذشته افزایش چشمگیری داشته است، گفت: ایالات متحده امیدوار است این کمک‌ها ادامه یابد.

کربی در مصاحبه‌ای با شبکه «MSNBC» گفت: «این کمک‌ها فقط در چند روز گذشته به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است، اما باید ادامه یابد.»

سخنگوی کاخ سفید در این مصاحبه توضیح داد که بیش از دو هزار کامیون توانستند وارد نوار غزه شوند که حدود صد کامیون از آنها تنها در بیست و چهار ساعت گذشته بوده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در اوایل ماه جاری تاکید کرد که حمایت از حمله اسرائیل به غزه را با برداشتن گام‌های مشخص برای محافظت از امدادگران و غیرنظامیان مشروط می‌کند.

این اظهارات بایدن پس از کشته شدن هفت نفر از امدادگران سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در نوار غزه توسط اسرائیل بیان شد. این اولین باری بود که دولت بایدن از ارائه کمک‌های نظامی آمریکا به عنوان ابزاری برای تاثیرگذاری بر رفتار نظامی اسرائیل استفاده می‌کند.

کربی در مصاحبه جداگانه ای با «CNBC» گفت، همان‌طور که بایدن تصریح کرده بود:«اگر در طول زمان شاهد تغییرات قابل‌توجهی نباشیم، سیاست ما در مورد غزه تغییر خواهد کرد.»

این در حالی است که سازمان‌های امدادرسان از این شاکی هستند که اسرائیل تضمین‌هایی کافی برای ورود مواد غذایی، دارو و سایر تجهیزات ضروری بشردوستانه به نوار غزه ارائه نمی‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید