اعمال تحریم‌های بریتانیا و کانادا علیه افراد و نهادهای مرتبط با تامین مالی جنگ سودان

دیوید کامرون طی اظهاراتی در وزارت خارجه آمریکا: جنگ بی‌رحمانه و بی‌معنی زندگی مردم سودان را ویران کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشورهای «بریتانیا» و «کانادا» تحریم‌هایی را علیه افراد و نهادهای مرتبط با تأمین مالی درگیری‌های میان نظامیان در سودان اعمال کردند.
بریتانیا و کانادا همچنین بر لزوم پاسخگو کردن همه کسانی که از مسئولین «جنایت‌ها» در سودان حمایت می‌کنند، تاکید کردند.

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا، دوشنبه 27 فروردین از اعمال تحریم‌ها علیه برخی شرکت‌های مرتبط با تامین مالی درگیری‌ها در سودان خبر داد.

در همین راستا، وزارت خارجه کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه 6 فرد و نهاد مرتبط با جنگ در سودان اعمال کرده است.

وزیر خارجه بریتانیا در ادامه هشدار داد که سودان در حال نزدیک شدن به قحطی است و تاکید کرد که برقراری آتش‌بس تنها راه پایان دادن به این بحران است.

کامرون در بیانیه‌ای گفت: «این جنگ وحشیانه و بی‌معنا زندگی مردم را ویران کرده است، ما همچنان شاهد جنایات وحشتناک علیه غیرنظامیان، محدودیت‌های غیرقابل قبول در دسترسی به کمک‌های بشردوستانه و بی‌اعتنایی کامل به زندگی غیرنظامیان هستیم.»

وزیر خارجه بریتانیا همچنین افزود: «باید نهادهای حامی طرف‌های متخاصم و ناقضان حقوق بشر را پاسخگو کنیم. جهان نباید سودان را فراموش کند. ما نیاز فوری به پایان دادن به خشونت‌ها در این کشور داریم.»

در بیانیه وزارت خارجه بریتانیا به نقل از کامرون آمده است که «این تحریم‌های اعمال شده پیام روشنی را به طرف‌های درگیر مبنی بر لزوم پایان دادن به جنگ و مشارکت معنادار در روند صلح ارسال می‌کند.»

محمد حمدان دقلو، فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع سودان، معروف به «حمیدتی» روز دوشنبه با بیان اینکه نیروهای پشتیبانی همچنان طرفدار صلح و حاکمیت غیرنظامی در این کشور هستند، بر تعهد خود به مذاکره و حمایت از یک روند سیاسی جامع برای پایان دادن به جنگ در سودان تاکید کرد.

حمیدتی در سخنرانی خود به مناسبت یک سالگی آغاز جنگ در سودان گفت: «جنگ هرگز گزینه‌ای برای نیروهای پشتیبانی سریع نبود و موضع ما با صلح و حکومت غیرنظامی دموکراتیک به رهبری نیروهای دموکراتیک واقعی در تمام مناطق سودان ثابت و استوار می‌ماند.»

درگیری‌ها میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع سودان در اواسط آوریل سال گذشته پس از هفته‌ها تنش بین دو طرف به دنبال اختلاف نظرهایی درباره طرح‌هایی برای ادغام پشتیبانی سریع در ارتش در حالی آغاز شد که طرف‌های نظامی و غیرنظامی آخرین تعدیل‌ها را بر روند سیاسی مورد حمایت بین‌المللی انجام می‌دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید