وزیر دفاع اسرائیل: آماده مقابله با هرگونه تهدید بیشتر از سوی ایران هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل تاکید کرد که کشورش آماده مقابله با هرگونه تهدید بیشتر از سوی ایران است.

گالانت روز یکشنبه 26 فروردین، در پلتفرم «ایکس» نوشت که با همتای آمریکایی خود، لوید آستین، درباره عملیات دفاعی اسرائیل در برابر حمله ایران گفت‌وگو کرد.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» گزارش داد که آستین از گالانت خواسته است تا واشینگتن را از هرگونه پاسخ احتمالی تل‌آویو به تهران مطلع کند.

این در حالی است که دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که ایران ده‌ها موشک زمین به زمین به سوی اسرائیل شلیک کرده است که اکثر آنها در خارج از مرزهای اسرائیل توسط رهگیری شدند.

به گزارش «رویترز»، هاگاری در یک کنفرانس مطبوعاتی در سحرگاه یکشنبه گفت که هواپیماهای جنگی اسرائیل بیش از 10 موشک کروز را در خارج از مرزهای اسرائیل رهگیری کردند.

وی همچنین افزود که ده‌ها هواپیمای بدون سرنشین نیز در خارج از مرزهای اسرائیل رهگیری شدند.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل «ایران از شامگاه شنبه تاکنون بیش از 300 فروند پهپاد و موشک به سمت اسرائیل پرتاب کرده است.»

وی گزارش داد که ترکش یک موشک ایرانی به یک دختر اصابت کرد و به یک تاسیسات نظامی اسرائیلی نیز آسیب جزئی وارد کرده است.

او در عین حال تاکید کرد که «درگیری به پایان نرسیده و نیروهای اسرائیلی همچنان در حال مقابله با تهدیدات هستند».

در یکم آوریل، سپاه پاسداران ایران از کشته‌شدن سردار سرتیپ محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه و لبنان و محمدهادی رحیمی، معاون وی و همچنین پنج عضو سپاه همراه آنها در یک حمله هوایی اسرائیلی به ساختمان [مجاور] کنسولگری ایران در دمشق خبر داد.

این حمله از زمان هدف قرار دادن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران در مجاورت فرودگاه بغداد در ژانویه 2020، شاید دردناک‌ترین ضربه به تهران محسوب شود.

این امر مقامات ایرانی را بر آن داشت تا تأکید کنند که انتقام‌جویی اجتناب‌ناپذیر است. در حالی که برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که واکنش تهران حمله مستقیمی خواهد بود که خاک اسرائیل را هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید