رسانه‌های اسرائیلی: عملیات رهگیری حمله ایران یک میلیارد دلار هزینه برداشت

«شبکه12» اسرائیل: تمامی جنگنده‌های اسرائیلی در جریان حمله ایران، از بیم هدف قرار گرفتن این جنگنده‌ها در پایگاه‌های خود، در آسمان بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی یکشنبه 26 فروردین گزارش دادند که رهگیری حمله شب گذشته ایران نزدیک به یک میلیارد دلار هزینه برای اسرائیل برداشت.

به گزارش «شبکه 12» اسرائیل، همه جنگنده‌های اسرائیلی در جریان حمله ایران، از بیم هدف قرار گرفتن این جنگنده‌ها در پایگاه‌های خود، در آسمان بودند.

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از منابعی در وزارت دفاع اسرائیل گزارش دادند که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی بیش از 100 پهپاد ایرانی را در خارج از اسرائیل رهگیری کردند.

«دستاوردی استراتژیک»

از سویی ارتش اسرائیل ساعاتی پیش اعلام کرد که حمله ایران را «خنثی» و 99 درصد از پهپادها و موشک‌های پرتاب شده را رهگیری و منهدم کرده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «حمله برنامه‌ریزی شده از سوی ایران خنثی شد و ما 99 درصد تهدیدها را رهگیری کردیم که دستاورد مهم استراتژیک محسوب می‌شود».

در این بیانیه با اعلام این که 300 پرتابه شامل موشک‌های بالستیک، پهپادها و موشک‌های کروز از سوی تهران به سمت اسرائیل شلیک شد، آمده است که این حمله ایران با «برتری هوایی و تکنولوژیک ارتش اسرائیل با مشارکت یک ائتلاف رزمی قدرتمند مواجه شد که توانست اکثر قابل توجه این تهدیدات را رهگیری کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید