تاکید شورای همکاری خلیج بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای

شورای همکاری از طرف‌های اسرائیلی و ایرانی می‌خواهد که حداکثر خویشتن‌داری را برای جلوگیری از هرگونه تشدید تنش بیشتر که ثبات منطقه و امنیت مردم آن را تهدید می‌کند، بکار گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جاسم البدیوی، دبیرکل شورای همکاری خلیج، یکشنبه 26 فروردین در واکنش به پیامدهای احتمالی حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل بر منطقه خاورمیانه، گفت: «شورای همکاری خلیج بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای و جهانی تاکید می‌کند».

دبیرکل شورای همکاری خلیج از همه طرف‌های متخاصم در منطقه خواست تا حداکثر خویشتن‌داری را برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها که ثبات منطقه و امنیت مردم آن را به خطر می‌اندازد، به کار گیرند.

او همچنین بر لزوم ادامه تلاش‌های مشترک همه طرف‌ها برای کاهش تنش و اتخاذ رویکرد دیپلماسی به عنوان راهی موثر برای حل و فصل اختلافات و تضمین امنیت و ثبات منطقه است، تاکید کرد.

البدیوی، ضمن تاکید بر نقش جامعه بین‌المللی در حمایت از تلاش‌های صلح و ثبات برای جلوگیری از هرگونه عواقبی که ممکن است منجر به تشدید بیشتر تنش شود، از همه طرف‌های درگیر در منطقه خاورمیانه خواست، امنیت و آرامش منطقه‌ای و جهانی را حفظ کنند.

ایران شامگاه شنبه و بامداد یکشنبه در واکنش به بمباران کنسولگری خود در دمشق توسط اسرائیل، ده‌ها پهپاد و موشک‌ را به سمت اسرائیل شلیک کرد.

این حمله موشکی و پهپادی ایران نگرانی از تشدید تنش در منطقه خاورمیانه را افزایش می‌دهد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در اولین واکنش خود ضمن محکوم کردن حمله ایران به اسرائیل، بر حمایت «مستحکم» ایالات متحده از تل‌آویو مقابل حمله ایران تاکید کرد.

بریتانیا نیز حمله موشکی ایران به اسرائیل را محکوم کرد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز در پی حمله موشکی و پهپادی ایران اعلام کرد که جلسه‌ای اضطراری تشکیل خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید