اسرائیل: 99 درصد از پهپادها و موشک‌های شلیک‌شده توسط ایران را منهدم کردیم

نتانیاهو: رهگیری کردیم، متوقفشان‌ کردیم‌، با هم‌ پیروز خواهیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که ارتش اسرائیل اعلام کرد که حمله ایران خنثی شده است، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل یکشنبه 26 فروردین گفت که اسرائیل پس از دفع موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به پیروزی خواهد رسید.

نتانیاهو در پلتفرم «ایکس» نوشت: «رهگیری کردیم، متوقفشان‌ کردیم‌، با هم‌ پیروز خواهیم شد».

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان این که ایران در طول شب بیش از 300 پرتابه به سمت اسرائیل شلیک کرد که 99 درصد آنها دفع شد، خاطرنشان کرد: «تعداد بسیار کمی از موشک‌های بالستیک ایران به مرز نفوذ کرد و باعث وارد آمدن آسیب جزئی به یک پایگاه هوایی شدند بدون این که روی کار آن تأثیر بگذارند».

هاگاری با بیان این که ایران، 170 فروند پهپاد و بیش از 30 موشک کروز پرتاب کرد که هیچکدام وارد حریم هوایی اسرائیل نشدند، افزود: «هواپیماهای ما 25 موشک شلیک شده توسط ایران را در خارج از مرزهایمان رهگیری کردند».

هاگاری با این بیان که عملیات پرتاب شب گذشته از عراق، یمن و ایران انجام شد، افزود که ایران اقدام به کار بسیار خطرناکی کرد که منطقه را به سمت تشدید تنش سوق می‌دهد.
او گفت که حمله ایران «خنثی شد» و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌های آینده را تایید و به سطوح سیاسی کشور ارائه کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل با بیان این که ایران در حمله خود علاوه بر موشک‌های کروز و پهپاد از موشک‌های بالستیک نیز استفاده کرده است، خاطرنشان کرد: «نیروهای مسلح ضمن حفظ تمام توان عملیاتی خود، در حال بررسی گزینه‌هایی برای عملیات‌های بعدی هستند».

گالانت: نبرد تمام نشده

پیشتر یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل یکشنبه در بیانیه‌ای ویدیویی گفت که اسرائیل به اولین موج بزرگ موشک‌ها و پهپادهای پرتاب شده توسط ایران پاسخ داد، اما این رویارویی هنوز پایان نیافته است.

گالانت گفت: «تمام جهان دیشب دید ایران کیست، مهار حمله به طرز چشمگیری انجام گرفت و تعداد کمی مجروح شدند. ما هوشیاریم و برای هر سناریویی آمادگی داریم».

او افزود: «نبرد هنوز تمام نشده است، ما باید هوشیار بوده و به دستورالعمل ارتش اسرائیل و دستورات فرماندهی جبهه داخلی توجه داشته باشیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید