گروه‌های نيابتى ایران در سوریه در حالت آماده‌باش قرار دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه در گزارشی تاکید کرد گروه‌های نیابتی و شبه نظامی مسلح وابسته به حکومت ایران در سوریه، برای حمله احتمالی تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل، در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، این گروه‌ها با سازماندهی اماکن استقرار خود، تمامی پرچم‌ها، بنرها و علائمی که نشان‌دهنده حضورشان در پایگاه‌های مختلف است را برداشته‌اند.

این گروه‌ها همچنین حرکت فرماندهان خود را به جز در موارد بسیار ضروری را متوقف کرده و خودروهای اکیپ این فرماندهان را نیز تغییر داده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که این اقدامات توسط گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به سپاه پاسدارات ایران در شهرهای دمشق، منطقه قلمون، حومه جنوب غربی دمشق، مناطق نزدیک به جولان اشغالی و حلب و حومه جنوبی و شرقی آن انجام شده است.

بنا به این گزارش، گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران پایگاه‌های خود در صحرای سوریه را هم تغییر دادند و تعداد نیروی حراست قرارگاه‌های نظامی و تاسیسات نفتی را نیز کاهش دادند.

تهران می‌گوید حمله تلافی‌جویانه در پاسخ به کشته شدن محمدرضا زاهدی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه و لبنان و معاونش محمدهادی رحیمی و 5 تن دیگر از افسران ارشد سپاه در حمله اسرائیل به ساختمان وابسته به کنسولگری ایران در دمشق انجام خواهد شد.

مقامات ایرانی اسرائیل را تهدید به حمله قریب‌الوقوع برای انتقام‌جویی می‌کنند اما تا کنون به جنگ تبلیغاتی و روانی بسنده کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید