ده‌ها زخمی و آتش‌زدن دارایی‌های فلسطینی‌ها طی درگیری با شهرک‌نشینان در کرانه باختری

درگیری‌های میان شهرک‌نشینان و فلسطینی‌ها از روز گذشته پس از آن تشدید شد که پیکرد یک نوجوان شهرک‌نشین 14 ساله ناپدید و کشته شده اسرائیلی در کرانه باختری پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، شنبه 25 فروردین، اعلام کرد که نیروهای کمکی ارتش و پلیس را به کرانه باختری برای مقابله با آنچه «درگیری‌ها» میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها در چندین نقطه توصیف کرد و ده‌ها نفر از هر دو طرف مجروح بر جای گذاشته، اعزام کرده است.

این بیانیه ساعاتی پس از آن منتشر شد که ارتش اسرائیل اعلام کرد جسد یک شهرک‌نشین را پیدا کرده است که روز جمعه در نزدیکی شهر رام الله در کرانه باختری ناپدید شده و گفته بود که در حمله فلسطینیان کشته شده است.

ارتش در این بیانیه اعلام کرد که در حال تعقیب قاتلان این شهرک‌نشین 14 ساله است و تحقیقات در مورد این حادثه ادامه دارد.

در همین راستا، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داد که جسد شهرک‌نشین پس از مشاهده توسط یک پهپاد پیدا شده است.

این سازمان در ادامه گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، فلسطینی‌ها را به کشتن این شهرک‌نشین متهم کرد.

«جنایت خطرناک»

نتانیاهو در پیامی به اسرائیلی‌ها گفت: «قتل شنیع این پسر، «بنیامین احیمئیر»، جنایتی خطرناک است و نیروهای ارتش اسرائیل و نیروهای شین بت اکنون برای تعقیب قاتلان و همه کسانی که با آن‌ها همکاری کرده‌اند، حضور دارند.

از دیگر سو، خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا» پیشتر گزارش داده بود که شهرک‌نشینان اسرائیلی روزهای جمعه و شنبه در پی ناپدید شدن این پسر شهرک‌نشین به روستاها و شهرک‌های کرانه باختری حمله کردند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شهرک «المغیر» در نزدیکی رام الله روز گذشته شاهد حمله شهرک‌نشینان بود که طی آن یک فلسطینی کشته و 25 نفر دیگر زخمی شدند.

حملات مجدد شهرک‌نشینان

این خبرگزاری فلسطینی همچنین گزارش داد که دهها شهرک‌نشین روز شنبه به روستاها و شهرک‌های فلسطینی از جمله روستای «الساویه» در جنوب نابلس با گلوله‌های جنگی و سنگ به سمت منازل شهروندان فلسطینی حمله کردند.»

این آژانس خبری همچنین به نقل از یک فعال مدنی گفت که شهرک‌نشینان مسلح همچنین به شهر «قصره» در جنوب نابلس حمله کردند و قبل از شروع درگیری با مردم شهر، به سوی منازل تیراندازی کردند و یک فروشگاه تجاری را به آتش کشیدند.

حمله به یک روستا

خبرگزاری فلسطینی در ادامه افزود که شهرک‌نشینان مسلح به روستای «دوما» در جنوب نابلس حمله کردند که در آن درگیری‌ها آغاز شد که طی آن تعدادی از شهروندان فلسطینی با گلوله‌های جنگی زخمی شدند.

در همین راستا، جمعیت هلال احمر فلسطین از مجروح شدن چهار فلسطینی بر اثر اصابت گلوله واقعی خبر داد.

این در حالی است که شهرک‌نشینان دارایی‌های فلسطینی‌ها از جمله تعدادی خانه و خودرو را در روستای «المغیر» در شمال شرقی رام الله، به آتش کشیدند.

تعدادی از شهرک‌نشینان در «دره عین قینیا» در شمال غربی و کوه‌های «دورا القرع» در شمال رام‌الله تجمع کردند.

این خبرگزاری فلسطینی همچنین گزارش داد که شش شهروند فلسطینی پیشتر بر اثر گلوله‌های جنگی در حمله شهرک‌نشینان زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید