جسد گروهبان سوری که به دختر بشار اسد ابراز عشق کرده بود در کنار جاده پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی استان درعا در جنوب سوریه روز شنبه 25 فروردین فاش کردند که ساکنان منطقه جسد یک گروهبان ارتش رژیم سوریه به نام «یزن موسی سلطانی» كه بارها در شبكه‌های اجتماعی به «زین» تنها دختر بشار اسد ابراز عشق کرده بود را در کنار جاده یکی از روستاهای این استان پیدا کردند.

گروه اپوزسیون «احرار حوران» اعلام کرد، جسد سلطانی در جاده‌ای میان روستاهای «الیادوده» و «خراب الشحم» در حومه غربی استان درعا پیدا شده است.

جسد یزن موسی
جسد یزن موسی

سلطانی که اهل استان لاذقیه بود مدتى پیش در محل خدمتش در درعا ناپدید شد. روز پنجشنبه گذشته جسد مقتولش با چندین گلوله پیدا شد.

عاشق دختر بشار اسد

یزن سلطانی در سال 2020 ویدیوهای عاشقانه‌ای را در عشق «زین» دختر بشار اسد منتشر کرد و در آن بر تمایل خود برای انجام هر کاری با هدف ازدواج با دختر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد.

فعالان سوری با بازنشر ویدیوهای سلطانی نوشتند که او پیشتر در حملات ارتش به معترضان و نیز گروه‌های مخالف مشارکت داشته و در جریان یورش به استان درعا در سال 2021 در صفحه فیسبوک خود نوشته بود: «به کسی رحم نمی‌کنیم.»

یزن در یکی از کلیپ‌های خود پیامی را برای زین ارسال کرد که در آن گفت: «زین الشام، من شما را بسیار دوست دارم و من شما را می‌پرستم من متعلق به شما هستم و شما هم متعلق به من هستید».

یزن موسی سلطانی
یزن موسی سلطانی

سلطانی در ویدیوی دیگری گفت: «من هر کاری را انجام می‌دهم تا تو را هرگز رها نکنم، و از تو دور نخواهم شد».

این گروهبان نیروهای رژیم اسد همچنین در ویدئوی دیگری مدعی شد که حافظ اسد را در خواب دیده و به او قول داده است که نوه‌اش زین همسرش خواهد شد.

یزن همه پند و اندرزها و هشدارهای دوستان و نزدیکانش نسبت به عواقب این اقدام را نادیده گرفت و به نشر ویدئوها ادامه داد.

سلطانی پس از انتشار یک سری ویدیوهای مجدد به طور ناگهانی ناپدید شد در حالی که برادرش اظهار داشت که دستگاه‌های امنیتی رژیم سوریه او را دستگیر کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید