اسرائیل پرتاب 3 موشک و دو پهپاد از لبنان را رهگیری و در پاسخ آن جنوب را بمباران کرد

خبرنگار «العربیه»: یک سرباز اسرائیلی در نتیجه حمله پهپادی به شهرک «حانیتا» در منطقه الجلیل در شمال اسرائیل زخمی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد اطلاع‌رسانی ارتش اسرائیل با اعلام رصد پرتاب شدن سه موشک و دو پهپاد از جنوب لبنان به سوی اسرائیل و رهگیری آن، افزود که با گلوله‌باران توپخانه‌ای به آن پاسخ داده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل همچنین آمده است که «3 فروند موشک پرتاب شده از خاک لبنان به سمت اسرائیل رهگیری شده و در منطقه‌ای خالی از سکنه سقوط کردند».

زخمی شدن یک سرباز اسرائیلی

بنا بر این بیانیه یک حمله دیگری با استفاده از دو پهپاد توسط حزب‌الله لبنان علیه اسرائیل در منطقه «حانیتا» در شمال انجام شده است.

در این رابطه خبرنگار «العربیه» گزارش داد که یک سرباز اسرائیلی در نتیجه حمله پهپادی به شهرک «حانیتا» در منطقه الجلیل در شمال اسرائیل زخمی شده است.

در ادامه بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «در پاسخ به این حمله، توپخانه ارتش اسرائیل جنوب لبنان را گلوله‌باران کرد.»

خبرنگار «العربیه» نیز گزارش داد که تعدادی از گلوله‌های توپخانه اسرائیل به «عیتا الشعب» در جنوب لبنان اصابت کرده است.

از سویی حزب‌الله لبنان اعلام کرد که در ادامه تبادل آتش‌ در روز شنبه تجمع سربازان اسرائیلی در یک پادگان نظامی در شمال اسرائیل را با راکت هدف گرفته است.

به دنبال تهدید مقامات اسرائیلی مبنی بر گسترش حملات به خاک لبنان، در صورت عدم عقب‌نشینی نیروهای حزب الله از مرزها، تبادل آتش متقابل در مرز بین لبنان و اسرائیل اخیراً به طور گسترده‌ای افزایش یافته است.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت غزه، اعلام کرد: جنگ اسرائیل در نوار غزه که 6 ماه است ادامه دارد تاکنون به کشته شدن بیش از 35000 فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند، منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید