ارسال چهل و ششمین محموله هوایی کمک‌های بشردوستانه سعودی به نوار غزه

مجموع کمک‌های مالی به کمپین مردمی امدادرسانی سعودی به ملت فلسطین که از طریق پلتفرم «ساهم» جمع‌آوری شده، بالغ بر 600,352 میلیون ریال سعودی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هنوز بیش از 24 ساعت از رسیدن چهل و پنجمین هواپیمای کمک‌رسانی سعودی نگذشته بود که پادشاهی عربی سعودی چهل و ششمین هواپیمای حامل کمک‌های بشردوستانه خود را با مدیریت مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه «ملک سلمان» در هماهنگی با وزارت دفاع، به فرودگاه بین‌المللی «العریش» در جمهوری مصر ارسال کرد.

این هواپیمای امدادرسان سعودی محموله کمک‌هایی شامل مواد غذایی و سرپناه را با خود برای برادران فلسطینی آسیب‌دیده از جنگ در نوار غزه منتقل کرد.

ارسال این کمک‌ها در چارچوب نقش بشردوستانه شناخته شده سعودی در حمایت از ملت فلسطینی برادر در بحران‌ها و مصیبت‌های مختلفی که با آن مواجه هستند، انجام می‌شود.

کمک‌های مردمی سعودی

علاوه بر این، مجموع کمک‌های خصوصی در کمپین مردمی برای امدادرسانی به مردم فلسطین در نوار غزه از طریق پلتفرم «ساهم» به حدود 600,352 میلیون ریال سعودی رسیده است.

این در حالی که کاروان‌های امداد و کمک‌‌رسانی سعودی به مردم فلسطین همچنان از طریق مصر به سمت گذرگاه زمینی رفح با نوار غزه در حال انتقال است.

این کاروان‌ها شامل صدها تن مواد و تجهیزات پزشکی و دارویی، مواد غذایی و سرپناه است که بخشی از کمپین مردم سعودی به رهبری ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی بوده و برای کمک‌رسانی به مردم فلسطین در نوار غزه ارسال می‌شود.

کمک 100میلیون دلاری به غزه

در همین راستا، شورای وزیران کشورهای شورای همکاری خلیج حمایت فوری خود را از رساندن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه به ارزش 100 میلیون دلار ارائه کرد و همزمان خواستار آن شد آتش‌بس فوری برقرار و عملیات نظامی اسرائیل در این باریکه متوقف شود.

شورای همکاری خلیج همچنین بر پایداری مردم فلسطین در سرزمین‌های خود تاکید کرده و نسبت به هرگونه اقدامی برای کوچاندن اجباری آن‌ها هشدار داد.

اعضای شورای همکاری خلیج همچنین خواستار پایان محاصره غیرقانونی اسرائیل بر نوار غزه و اجازه رساندن دارو و مواد غذایی به ساکنان غزه شده و از طرفین درگیری نیز خواست تا از غیرنظامیان محافظت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید