گالانت: به هرگونه حمله مستقیم از سوی ایران پاسخ مناسب خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، تاکید کرد که اسرائیل مستقیماً به هرگونه حمله ایران پاسخ خواهد داد.

دفتر وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد که گالانت در گفت‌وگو با لوید آستین، همتای آمریکایی خود گفت «هرگونه حمله مستقیم ایران، مستلزم پاسخ مناسب اسرائیل به تهران خواهد بود.»

از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، اعلام کرد که وزرای دفاع ایالات متحده و اسرائیل درباره حمایت قاطع واشینگتن از امنیت تل‌آویو در مقابل تهدیدات ایران و نیروهای نیابتی‌اش گفت‌وگو کردند.

سفر کوریلا به اسرائیل

همزمان با تشدید تنش‌های منطقه‌ای و تهدید ایران به پاسخ به بمباران کنسولگری تهران در دمشق، پنتاگون روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا برای دیدار با مقامات ارشد نظامی وارد اسرائیل شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پت رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که کوریلا «با فرماندهی اصلی ارتش اسرائیل دیدار و درباره تهدیدات امنیتی کنونی در منطقه گفتگو خواهد کرد».

از سوی دیگر سخنگوی ارتش اسرائیل نیز ورود کوریلا به اسرائیل را تایید کرد.

او گفت که کوریلا به همراه هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل «یک ارزیابی استراتژیک برای وضعیت چالش‌های امنیتی» در منطقه انجام داد.

در یکم آوریل، سپاه پاسداران ایران از کشته‌شدن سردار سرتیپ محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه و لبنان و محمدهادی رحیمی، معاون وی و همچنین پنج عضو سپاه همراه آنها در یک حمله هوایی اسرائیلی به ساختمان [مجاور] کنسولگری ایران در دمشق خبر داد.

این حمله از زمان هدف قرار دادن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران در مجاورت فرودگاه بغداد در ژانویه 2020، شاید دردناک‌ترین ضربه به تهران محسوب شود.

این امر مقامات ایرانی را بر آن داشت تا تأکید کنند که انتقام‌جویی اجتناب‌ناپذیر است. در حالی که برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که واکنش تهران حمله مستقیمی خواهد بود که خاک اسرائیل را هدف قرار می‌دهد.

دولت اسرائیل نیز متعهد شد که به هرگونه حمله‌ای که این کشور را هدف قرار دهد پاسخ خواهد داد.

ارتش اسرائیل طی چند روز گذشته با هدف خنثی کردن هرگونه حمله موشکی یا پهپادی که احتمالاً توسط ایران یا گروه‌های تحت حمایت آن در منطقه انجام شود، سیگنال‌های «جی‌پی‌اس» را بر روی تعدادی از شهرها از جمله تل‌آویو و قدس، غیرفعال کرد.

از زمان وقوع حمله به ساختمان وابسته به کنسولگری ایران در دمشق، ایالات متحده به دلیل احتمال حمله تلافی جویانه ایران، در حالت آماده‌باش قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید