پاپ فرانسیس به «العربیه»: بمباران در غزه باید در اسرع وقت متوقف شود

رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار آزادی گروگان‌ها و رساندن کمک‌های به مردم غزه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در بحبوحه ادامه درگیری‌ها و در حالی که جنگ اسرائیل در نوار غزه وارد ششمین ماه خود شده است، پاپ واتیکان از آنچه در خاورمیانه در حال وقوع است ابراز اندوه شدید کرد.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، جمعه 24 فروردین در پیامی اختصاصی به «العربیه» گفت: «من نگرانی خاورمیانه را در قلب خود دارم.»

پاپ بر ضرورت آتش‌بس فوری و ورود کمک‌های بشردوستانه و مواد غذایی به غزه تاکید کرد. او همچنین خواستار آزادی تمامی گروگان‌های اسرائیلی شد که در بند حماس در این باریکه در اسارت به سر می‌برند.

فاجعه انسانی

رهبر کلیسای کاتولیک جهان، با بیان اینکه یک فاجعه انسانی در غزه در حال وقوع است، خواستار رساندن کمک‌های بشردوستانه [بیشتر] به فلسطینی‌هایی که به شدت رنج می‌برند و همچنین آزادی گروگان‌های حمله 7 اکتبر شد.

او همچنین تاکید کرد که «اجازه ندهید بادهای مسابقه تسلیحاتی دامنه این آتش را گسترش و جنگ را تشدید کند.»

پاپ در ادامه تأکید کرد که «جنگ به هدفی نمی‌انجامد، بلکه امید را خاموش می‌کند» و افزود: «جنگ شکستی بیش نیست.»

وی همچنین خطاب به حاکمان جهان خواستار توقف جنگ شد. او با کلماتی تلخ نوشت: «خطاب به حاکمان کشورها، لطفاً صدای اسلحه را متوقف کنید و به فکر همه بچه‌ها باشید، همانطور که به فکر بچه‌های خودتان هستید.»

رهبر کاتولیک‌های جهان ابراز عقیده کرد که اگر «بدانیم چگونه حق زندگی و داشتن کشور را برای هر مردمی به رسمیت بشناسیم، روزنه امید و فرصتی برای صلح وجود خواهد داشت.»

شایان ذکر است که این پیام پاپ که ریاست کوچکترین کشور جهان یعنی «واتیکان» را بر عهده دارد، در شرایطی بیان می‌شود که خاورمیانه شاهد تنش بی‌سابقه‌ای از زمان آغاز جنگ در نوار غزه و با نگرانی‌های بین‌المللی از گسترش درگیری، به ویژه با تهدیدات اخیر ایران علیه اسرائیل مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید