نیروی مشترک در دارفور: دوشادوش ارتش سودان علیه پشتیبانی سریع خواهیم جنگید

نیروی مشترک در دارفور تدابیر خود را برای باز کردن جاده‌ها و گذرگاه‌ها و حصول اطمینان از رسیدن کمک‌های بشردوستانه اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی مشترک در منطقه دارفور پنج‌شنبه 23 فروردین اعلام کرد که بی‌طرفی خود را کنار گذاشته و در کنار ارتش سودان علیه نیروهای پشتیبانی سریع «هر کجا که هستند» وارد جنگ خواهند شد.

سرگرد احمد حسین، سخنگوی نیروهای مشترک در دارفور، به «العربیه» تاکید کرد «دیگر بی‌طرفی وجود ندارد» و نیروهای تحت فرماندهی او در اتحاد با ارتش سودان علیه نیروهای پشتیبانی سریع مبارزه خواهند کرد».

نیروی مشترک جنبش‌های مبارزه مسلحانه، نیرویی است متشکل از جنبش‌های مسلحانه دارفور که پس از آغاز درگیری میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع با هدف حفاظت از غیرنظامیان در این منطقه تشکیل و سازماندهی شده است.

این نیروی مشترک در دارفور طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس دیگر هیچ‌گونه بی‌طرفی وجود ندارد، و این نیروها در صف‌آرایی به همراه متحدان خود، میهن پرستان، و نیروهای مسلح سودان علیه نیروهای پشتیبانی سریع و یاران مزدور آنها خواهند جنگید.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که نیروی مشترک برای دفاع منتظر نخواهد ماند، و البته بهترین وسیله آن برای دفاع، حمله کردن است.

نیروی مشترک مبارزان دارفور نسبت به سکوت طولانی مدت خود در قبال اقدامات تحریک‌‌آمیز و تخلفات پشتیبانی سریع، اظهارات شبه‌نظامیان و تلاش‌های دستیاران آنها در مورد تهدید نیروهای مسلح و جلوگیری از حرکت آن‌ها و مسدود کردن راه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به مردم سودان ابراز تاسف کردند.

در ادامه این بیانیه نیروهای پشتیبانی سریع به هدف گرفتن برخی از پاسگاهای این نیروی مشترک و آتش زدن شعارهای آن‌ها متهم شده است.

نیروی مشترک دارفور همچنین تدابیر خود را برای باز کردن جاده‌ها و گذرگاه‌ها برای حصول اطمینان از رسیدن کمک‌های بشردوستانه اعلام کرد و افزود:«هر کسی غیر از این را بخواهد، میدان و جنگ بالاترین حرف را خواهد زد.»

شایان ذکر است درگیری‌هایی که میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع در 15 آوریل 2023 آغاز شده تاکنون به کشته و زخمی شدن هزاران نفر و آواره شده میلیون‌ها تن دیگر منجر شده است.

جامعه بین‌المللی و کشورهای منطقه بارها خواستار آرامش، کاهش تنش‌ها و بازگشت دو طرف متخاصم به میز مذاکرات شدند تا جان‌های مردم این کشور از جنگ در امان بماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید