حزب‌الله از پرتاب ده‌ها موشک به‌سوی بلندی‌های جولان و شهرک‌های شمال اسرائیل خبر داد

خبرنگار «العربیه»: دو پهپاد و چندین موشک توسط سامانه گنبد آهنین اسرائیل رهگیری و منفجر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که اسرائیل خود را برای پاسخ احتمالی ایران در واکنش به حمله به کنسولگری تهران در دمشق آماده می‌کند، گروه شبه‌نظامی حزب‌الله شامگاه جمعه 24 فروردین اعلام کرد که بیش از 50 موشک از نوع کاتیوشا به سوی شمال اسرائیل پرتاب کرده است.

روزنامه «هاآرتس» اسرائیل در این‌باره گزارش داد که در پرتاب دهها موشک از جنوب لبنان به سوی شمال اسرائیل، به کسی آسیبی نرسیده است.

حزب‌الله همچنین اعلام کرد که نیروهای آن یگان‌های توپخانه‌ای اسرائیل در «الزاعوره» در بلندی‌های اشغالی جولان را با دهها موشک هدف گرفته‌اند.

از سویی رسانه‌های لبنان شامگاه جمعه و در پی حملات موشکی حزب‌الله از پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز مناطقی از بیروت، پایتخت لبنان خبر دادند.

رهگیری دو پهپاد انفجاری

خبرنگار «العربیه» نیز گزارش داد که ارتش اسرائیل دو پهپاد انفجاری حزب‌الله را در شمال این کشور رهگیری کرده است.

به گفته خبرنگار «العربیه» گنبد آهنین اسرائیل همچنین دهها موشک را رهگیری کرده و باعث شد این موشک‌ها بر فراز مرزهای جنوب لبنان منفجر شوند.

این موج از حملات موشکی و پهپادی توسط حزب‌الله لبنان پس از آن صورت می‌گیرد که مقامات آمریکایی نسبت به وقوع حمله‌ای قریب‌الوقوعی از سوی ایران با دهها موشک و بیش از 100 پهپاد به خاک اسرائیل، هشدار داده بودند.

شبکه آمریکایی «سی ان ان» به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد که آنها احتمال می‌دهند ایران امروز (جمعه 24 فروردین) مستقیما با موشک‌ها و بیش از 100 پهپاد به خاک اسرائیل حمله کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید