بررسی آخرین تحولات منطقه‌ای در گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه سعودی و آمریکا

بن فرحان و بلینکن اهمیت رساندن کمک‌های بشردوستانه بیشتر به باریکه غزه را مورد بررسی قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه پنج‌شنبه 23 فروردین تماسی تلفنی از آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» بن فرحان طی این تماس تلفنی با بلینکن درباره تحولات جاری در نوار غزه و پرونده سودان گفت‌وگو کرد.

در این گزارش آمده است که وزیر خارجه سعودی و همتای آمریکایی او آخرین تحولات منطقه‌ای و راهکارهای کاستن از تنش‌ها در منطقه را بررسی کردند.

دو طرف در این مکالمه همچنین درباره موضوعات دارای اهتمام مشترک و در راس آن پرونده سودان، تحولات در نوار غزه و پیرامون آن و اهمیت رساندن کمک‌های بشردوستانه بیشتر به باریکه غزه بحث و گفت‌وگو کردند.

شایان ذکر است که ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی در پیام خود به مناسبت فرا رسیدن عید فطر که توسط سلمان الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی قرائت شد بر لزوم توقف اقدامات تجاوزکارانه علیه مردم فلسطین و فراهم ساختن کریدورهای انسانی و امداد‌رسانی امن و پایان دادن به درد و رنج فلسطینیان در راستای تحقق همه حقوق مشروع آنها و از جمله آن برپایی کشور مستقل فلسطینی و حق زندگی مردم فلسطین در ثبات و امنیت، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید