کشته شدن 6 تن از پسران و نوه‌های اسماعیل هنیه در حمله هوایی اسرائیل در غزه

اسماعیل هنیه: کشته شدن آنها بر مطالبات حماس درباره آتش‌بس تاثیری نخواهد گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «شهاب» نزدیک به جنبش فلسطینی حماس چهارشنبه 22 فروردین از کشته شدن 3 تن از پسران اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در حمله هوایی اسرائیل بر غزه خبر داد.

رسانه‌های فلسطینی در این‌باره گزارش دادند که «حازم»، «امیر» و «محمد هنیه» پسران رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و 3 تن از اعضای خانواده آنها در حمله هوایی اسرائیل به خودروی حامل آنها در اردوگاه الشاطئ در غرب شهر غزه کشته شدند.

در این گزارش‌ها تعداد کشته شدگان در این حمله هوایی اسرائیل به غزه 6 نفر و نام آنها؛ «حازم اسماعيل هنيه و دخترش آمال»، «أمير إسماعيل هنيه و پسرش خالد و دخترش رزان»، و «محمد اسماعيل هنيه» اعلام شده است.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس چهارشنبه از «شبکه الجزیره» قطر کشته شدن 3 تن از پسرانش در حمله هوایی اسرائیل را اعلام کرد و در واکنش به آن تاکید کرد که کشته شدن فرزندان او «بر مطالبات حماس درباره آتش‌بس تاثیری نخواهد گذاشت».

وی در ادامه افزود:« مطالبات ما واضح و مشخص است و از آن عقب‌ نخواهیم نشست. اگر دشمن بر این باور است که اقدام آن به هدف گرفتن فرزندانم در اوج مذاکرات و پیش از دادن پاسخ به آن، جنبش حماس را به تغییر موضع خود وادار خواهد کرد، متوهم شده است».

در حالی که تلاش‌های میانجی‌گران برای رسیدن به آتش‌بس در غزه تاکنون به‌نتیجه‌ای نرسیده است، بمباران اسرائیل بر نوار غزه در روز چهارشنبه در اولین روز عید فطر و حملات فزاینده آن به جنبش حماس به‌رغم فشارهای بین‌المللی ادامه داشته است.

در همین راستا ارتش اسرائیل ضمن تایید کشتن 3 تن از پسران اسماعیل هنیه در حمله پهپادی در غزه اعلام کرد که آنها در حال رفتن به‌منظور انجام «فعالیت تروریستی» در مرکز نوار غزه بودند.

به گفته ارتش اسرائیل جنگنده‌های اسرائیلی بنا به داده‌های اطلاعاتی دریافت شده به هدف گرفتن پسران هنیه اقدام کردند.

از سویی نشریه «آکسیوس» به نقل از مقامات اسرائیلی در این‌باره گزارش کرد که تا قبل از انجام عملیات هدف گرفتن پسران اسماعیل هنیه به نتانیاهو اطلاعی داده نشده بود و ارتش اسرائیل پسران اسماعیل هنیه را به‌خاطر فعالیت‌های‌شان در شاخه نظامی حماس کشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید