کشته‌شدن یک لبنانی متهم به انتقال پول از ایران به شاخه نظامی حماس

وزارت خزانه‌داری آمریکا: محمد سرور مسئول انتقال ده‌ها میلیون دلار سالانه از سپاه قدس به گردان‌های عزالدین قسام بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی، چهارشنبه 22 فروردین به خبرگزاری فرانسه گفت، محمد سروز، لبنانی متهم به تسهیل انتقال پول از ایران به شاخه نظامی جنبش حماس که پیشتر از سوی آمریکا تحریم شده بود، در نزدیکی بیروت کشته شد.

به گفته این منبع جسد «محمد سرور» که حداقل پنج گلوله به او اصابت کرده بود، روز سه‌شنبه در خانه‌ای در شهرک «بیت مری» مشرف به پایتخت لبنان، پیدا شد.

این منبع گفت، سرور مقداری پول به همراه داشته که توسط عاملان قتل او سرقت نشده است.

خبرگزاری ملی لبنان نیز شامگاه سه‌شنبه گزارش داد که جسد این شهروند 57 ساله در نزدیکی شهرک «بیت مری» پیدا شد.

این منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که این مرد همان شخص «محمد سرور» است که پیش از این مورد هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

او همچنین افزود، سرور در موسسات مالی وابسته به حزب الله لبنان وابسته به ایران و متحد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» کار می‌کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در آگوست 2019 از اعمال تحریم‌ علیه چهار فرد از جمله «محمد سرور» به اتهام تسهیل در انتقال «ده‌ها میلیون دلار از نیروی قدس» که مسئولیت عملیات‌های خارجی در سپاه پاسداران ایران را برعهده دارد، خبر داد.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا سرور ده‌ها میلیون دلار از طریق حزب الله لبنان به جنبش حماس در نوار غزه به حماس داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در آن زمان اعلام کرد که سرور «مسئول انتقال سالانه ده ها میلیون دلار از نیروی قدس به گردان‌های عزالدین قسام»، شاخه نظامی حماس است.

این وزارت افزود، سرور مسئول تمام نقل و انتقالات مالی بین دو طرف فلسطیینی تا سال 2014 بود و سابقه طولانی کار در بانک «بیت المال» داشت.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در سال 2006 بانک «بیت المال» را به عنوان مؤسسه‌ای «تحت کنترل» حزب الله لبنان درج کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید