بایدن: تلاش‌های اسرائیل برای افزایش کمک‌رسانی به غزه همچنان ناکافی است

رئیس جمهوری آمریکا از حماس خواست که آخرین پیشنهاد دستیابی به توافق آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها را بپذیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، تلاش‌های اسرائیل برای افزایش دسترسی به کمک‌رسانی به نوار غزه را ناکافی دانست و افزود که واشینگتن انتظار دارد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به تعهدات خود عمل کند.

بایدن چهارشنبه 22 فروردین در یک نشست خبری مشترک با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید، از نتانیاهو خواست تا اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه بیشتری به نوار محاصره شده غزه وارد شود.

او چند روز پس از تماس جنجالی خود با نخست وزیر اسرائیل، گفت که با نتانیاهو صریح و روشن صحبت کرده است و تاکید کرد که اسرائیل باید اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتری به غزه را بدهد.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین تأکید کرد که نتانیاهو با اتخاذ تدابیری برای کاهش خسارات جانی غیرنظامیان فلسطینی و افزایش کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه موافقت کرده است.

او در ادامه گفت: من و نتانیاهو گفت‌وگوی طولانی داشتیم و توافق کردیم که چندین کار انجام دهیم، که شامل ارسال کمک‌های بشردوستانه بیشتر اعم از مواد غذایی و دارو به غزه باشد و همچنین خسارات جانی غیرنظامیان ناشی از جنگ یا هر اقدامی دیگری در منطقه کاهش داشته باشد.»

از سوی دیگر، بایدن از جنبش حماس خواست تا به پیشنهاد میانجی‌گران برای آتش‌بس در غزه که شامل آزادی گروگان‌ها می‌شود، پاسخ دهد. او در پایان گفت: «این مساله در حال حاضر به حماس ارتباط دارد و باید با پیشنهادی که ارائه شده است، پیش برود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید