‌رسانه‌های ترکیه: اردوغان برخی وزرای دولت را پس از تعطیلات عید فطر برکنار می‌کند

رسانه‌های ترکیه: اردوغان پس از شکست حزبش در انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه تصمیم گرفته در کابینه و رهبری حزب «عدالت و توسعه» تغییراتی ایجاد کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه تلویزیونی «سوزجو» ترکیه، چهارشنبه 22 فروردین گزارش داد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور، پس از تعطیلات عید فطر تعدادی از وزرای کابینه دولت خود را برکنار خواهد کرد.

طبق گزارش این شبکه تلویزیونی این عزل‌ها برای ایجاد تغییرات در درون کابینه دولت و داخل حزب «عدالت و توسعه» که در پی شکست اخیر حزب حاکم در انتخابات شهرداری‌ها صورت می‌گیرد.

روزنامه «حریت» نیز پیشتر گزارش داد که پس از شکست حزب حاکم در انتخابات شهرداری‌ها، اردوغان قصد دارد تغییراتی در شورای وزیران و رهبری حزب «عدالت و توسعه» ایجاد کند.

فاتح پورتکل، روزنامه‌نگار مشهور مخالف دولت گفت، حداقل سه یا چهار وزیر و برخی معاونان حزب عدالت و توسعه برکنار خواهند شد.

وی افزود: «اجازه دهید اسامی کسانی را که برکنار خواهند شد را به شما بگویم، رئیس منطقه استانبول و رئیس منطقه آنکارا پس از تعطیلات اخراج خواهند شد».

این روزنامه‌نگار نوشت اردوغان پس از تعطیلات عید فطر در روزهای آینده این دو نفر را برکنار خواهد کرد

اردوغان پیشتر با در جلسه‌ای با رهبران حزب عدالت و توسعه گفت: «حزب به دلیل کاستی‌های میدانی در انتخابات شهرداری‌ها نتوانست به نتایج مطلوب دست یابد لذا نتایج این کاستی را باید مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد».

به گزارش رسانه‌های ترکیه بازتاب شکست حزب حاکم «عدالت و توسعه» در انتخابات اخیر شهرداری‌ها ممکن است به برکناری برخی مقامات این حزب منجر شود بویژه که این حزب توسعه و عدالت نتوانست شهرداری استانبول و پایتخت آنکارا را تصاحب کند.

وب‌سایت‌های خبری ترکیه روز یکشنبه از احتمال برکناری معاون رئیس‌ جمهوری و چند مسئول محلی از حزب حاکم «عدالت و توسعه» خبر دادند.

رسانه‌های ترکیه همچنین از احتمال استعفای قریب الوقع تعدادی از اعضای حزب حاکم به رهبری اردوغان پس از شکست در انتخابات شهرداری‌های اخیر و ناتوانی این حزب در بازپس‌گیری شهرداری‌های آنکارا و استانبول، خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید