آمریکا از انهدام سامانه‌های پدافند هوایی و پهپادی حوثی‌ها خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا، بامداد سه‌شنبه 21 فروردین اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی و پهپادی متعلق به حوثی‌ها در منطقه دریای سرخ را منهدم کرده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی «ایکس» از انهدام یک سامانه پدافند هوایی مجهز به دو موشک آماده پرتاب و یک ایستگاه کنترل زمینی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن خبر داد.

«سنتکام» افزود، ارتش آمریکا یک پهپاد که حوثی‌ها از یمن پرتاب کرده بودند را بر فراز دریای سرخ منهدم کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در این گزارش گفت که در حملات جدید حوثی‌ها هیچ خسارتی به کشتی‌های آمریکایی، کشتی‌های ائتلاف یا کشتی‌های تجاری وارد نشده است.

سنتکام با اشاره به اینکه این پنجمین پرتاب موشکی حوثی‌ها علیه کشتی‌های ائتلاف و کشتی (ام. وی هوپ آیسلند) بود که شناسایی و منهدم شد، تاکید کرد، نیروهای آمریکا بر حفاظت از آزادی ناوبری و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های ائتلاف و کشتی‌های تجاری در این منطقه متمرکز هستند.

حمله موشکی و پهپادی به 73 کشتی

حوثی‌ها از 19 نوامبر گذشته تاکنون حدود 73 کشتی را در دریای سرخ و دریای عرب مورد حمله پهپادی یا موشکی خود قرار دادند.

این شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران ادعا می‌کنند که این کشتی‌ها اغلب اسرائیلی بودند یا به سوی بنادر تجاری این کشور می‌رفتند و این گروه در همبستگی با فلسطینی‌ها در نوار غزه که از 7 اکتبر شاهد حملات خشونت‌بار اسرائیل بوده است، آنها مورد هدف قرار داده است.

حملات حوثی‌ها از 7 اکتبر تاکنون منجر به غرق شدن یک کشتی باری مملو از مواد خطرناک به نام «روبیمار» شد.

این حملات همچنین به کشته‌شدن 3 ملوان در نتیجه حمله موشکی به کشتی «ترو كانفيدنس» که با پرچم باربادوس و یونان تردد می‌کرد، منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید