ملک سلمان در پیامی به مناسبت عید فطر بر لزوم توقف جنگ غزه تاکید کرد

پادشاه سعودی: خدا را سپاس می‌گوییم که فرصت ادای مناسک عمره را برای میلیون‌ها عمره‌گزار در ماه مبارک رمضان فراهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی در پیامی به مناسبت فرا رسیدن عید فطر امسال، گفت: «خداوند را حمد و سپاس می‌گوییم که ماه مبارک رمضان را به پایان رسانده‌ایم و از خداوند متعال و سبحان مسئلت داریم روزه و عبادات ما و شما را قبول کند و عید برای همه ما خیر و سرور به ارمغان آورد».

پادشاه سعودی در پیام خود، عید سعید فطر را تجلی‌گاه معانی «مودت، صله رحم، محبت و تسامح» دانست.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی ملک سلمان شامگاه سه‌شنبه 21 فروردین در ادامه این پیام عید با برشمردن نعمت‌های بی‌شماری که خداوند به پادشاهی عربی سعودی ارزانی داشته از جمله وحدت کلمه، اتحاد و افتخار خدمت به حرمین شریفین و قاصدان آن از جمله حجاج، عمره‌گزاران و زائران، شکرگزاری کرد.

او همچنین بر ادامه نهج ملک عبدالعزیز بن عبدالرحمن، بنیانگذار پادشاهی عربی سعودی و سیرت فرزندان او پادشاهان این کشور مبارک پس از او در خدمت‌گزاری به حرمین شریفین و مهمانان خانه خدا تاکید کرده و این نعمت را سپاس گفت.

ملک سلمان نیز گفت: «خدا را سپاس می‌گوییم که فرصت ادای مناسک عمره را برای میلیون‌ها عمره‌گزار در ماه مبارک رمضان و خدمات‌رسانی بخش‌های دولتی سعودی به میهمانان خانه خدا را فراهم کرد».

پادشاه سعودی در ادامه پیام خود به مناسبت عید فطر بر لزوم توقف اقدامات تجاوزکارانه علیه مردم فلسطین تاکید کرد و فراهم ساختن کریدورهای امن امداد و کمک‌رسانی بشردوستانه در نوار غزه را ضروری دانست.

او همچنین تاکید کرد که باید امکان دستیابی ملت فلسطین به حقوق‌ مشروع آن و از جمله آن برپایی کشور مستقل فلسطینی و زندگی در امنیت و ثبات برای مردم فلسطین فراهم شود.

پادشاه سعودی در پایان پیام خود ضمن تبریک عید فطر، از خداوند برای کشورش پایندگی، امنیت و ثبات روزافزون آرزو کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید