ترکیه صادرات 54 محصول به اسرائیل را محدود کرد

موارد محدود شده صادراتی شامل سوخت هواپیما، میل گرد، ورق فولادی، سنگ مرمر و سرامیک می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بازرگانی ترکیه، سه‌شنبه 21 فروردین، صادرات 54 محصول به اسرائیل را از امروز (نهم آوریل) محدود کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است که محدودیت‌های صادراتی تا زمانی که تل‌آویو آتش‌بس فوری در غزه را اعلام نکند و اجازه ارائه کمک‌های کافی و مستمر به فلسطینی‌ها بدهد، به قوت خود باقی خواهد ماند.

بر اساس این بیانیه، تصمیم به محدود کردن صادرات به اسرائیل شامل 54 محصول از جمله سوخت هواپیما، میل گرد، ورق فولادی، سنگ مرمر و سرامیک می‌شود.

در این بیانیه تاکید شده که ترکیه مدت مدیدی است که هیچ محصولی را که بتوان از آن استفاده نظامی کرد، به اسرائیل نفروخته است.

اشاره به کشته‌های جنگ غزه

در این همین بیانیه آمده است که شمار قربانیان جنگ بی رویه اسرائیل در غزه از هفتم اکتبر گذشته، از 33 هزار نفر فراتر رفته است؛ آنهم در حالی که اهالی غزه در شرایط بسیار دشوار ناشی از قحطی و فقر بسر می‌برند و اشغالگری اسرائیل از ورود اولیه‌ترین مواد غذایی و کمک‌های پزشکی به این منطقه جلوگیری می‌کند.

این بیانیه افزود که اسرائیل به نقض اشکار قوانین بین‌المللی ادامه داده و درخواست‌های متعدد جامعه بین‌المللی برای آتش‌بس و تسهیل ارسال بی‌وقفه کمک‌های بشردوستانه به غزه را نادیده می‌گیرد.

در ادامه بیانیه وزارت بازرگانی ترکیه آمده است: «مایه تاسف است که اسرائیل هیچ‌ یک از قطعنامه‌های صادره از شورای امنیت، مجمع عمومی و شورای حقوق بشر سازمان ملل و دیوان بین‌المللی دادگستری را که شالوده قانون و نظام بین‌المللی را تشکیل می‌دهند، اجرا نکرده است.

این بیانیه خاطرنشان کرد که نهادهای مزبور به شکلی صریح از اسرائیل خواسته‌اند با اعلام آتش‌بس، با سازمان ملل همکاری کرده و ورود بی‌وقفه تمامی کمک‌های بشردوستانه ضروری به غزه را تسهیل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید