ارتش لبنان: مسئول حزبی ربوده شده «نیروهای لبنانی» کشته و پیکرش به سوریه منتقل شده است

حزب «نیروهای لبنانی» به «العربیه» گفت که شبه‌ها در ارتباط با قتل«پاسکال سلیمان» مربوط به سرقت نمی‌شود و انگیزه از ربایش و قتل هماهنگ‌کننده این حزب‌ لبنانی جنایی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش لبنان در تحولات جدیدی درباره پرونده «پاسکال سلیمان»، مسئول هماهنگ‌کننده حزب «القوات اللبنانیه» (نیروهای لبنانی) که روز یکشنبه در منطقه الجبیل ربوده شده است، طی بیانیه‌ای از کشته شدن او و انتقال پیکرش به خاک سوریه خبر داد.

بنا به اعلام فرماندهی ارتش لبنان در شامگاه دوشنبه 20 فروردین، سازمان اطلاعات نظامی این کشور موفق شده اغلب اعضای یک گروه مافیایی سوری که در عملیات ربایش نقش داشته‌اند را بازداشت کند.

در بیانیه ارتش لبنان آمده است که در بازجویی از افراد بازداشت شده در ارتباط با این پرونده، معلوم شد که فرد ربوده شده هنگام اقدام آنها به سرقت خودروی وی در منطقه جبیل کشته شده و سپس پیکرش به سوریه منتقل شده است.

ارتش لبنان در این بیانیه که در شبکه «ایکس» منتشر شده همچنین اشاره کرد که در هماهنگی با مقامات سوریه برای تحویل گرفتن پیکر فرد ربوده کشته شده و تکمیل تحقیقات با نظارت دادستانی کل لبنان اقدام خواهد کرد.

ستاد اطلاع‌رسانی دفتر نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان در این رابطه ضمن اشاره به تلاش بی‌وقفه نیروهای امنیتی لبنان برای رسیدگی به پرونده ربایش پاسکال سلیمان، اعلام کرد به‌نظر می‌رسد ربایندگان که تلاش برای شناسایی هویت آنها ادامه دارد، «عامدانه» به قتل این مقام مسئول در حزب «نیروهای لبنانی» دست زد‌ه‌اند.

دفتر میقاتی همه طرف‌های لبنانی را به خویشتن‌داری، حکمت‌ورزی و عدم کشیده شدن به‌دنبال شایعه‌ها و واکنش‌های انفعالی فراخواند.
در این‌باره روزنامه «النهار» لبنان گزارش داد که پیکر پاسکال سلیمان به بیمارستان الباسل در خاک سوریه منتقل شده است و هماهنگی‌ها برای تحویل آن به کمیته صلیب سرخ در حال انجام است تا به خانواده‌اش در لبنان تحویل داده شود.

در واکنش به این خبر حزب‌ «نیروهای لبنانی» به رهبری سمیر جعجع در گفت‌وگو با «العربیه» اعلام کرد که شبه‌ها در ارتباط با قتل پاسکال سلیمان مربوط به سرقت نمی‌شود و انگیزه از ربایش و قتل «پاسکال سلیمان»، از رهبران حزب‌ «نیروهای لبنانی» جنایی نیست و خواستار انجام تحقیقات در این‌باره شد.

حزب «نیروهای لبنانی» به رهبری سمیر جعجع در این‌باره همچنین تاکید کرد که کشته شدن پاسکان سلیمان را تا این‌که خلاف آن ثابت شود، «عملیات ترور سیاسی» می‌داند.

شایان ذکر است بنا به اعلام خبرگزاری ملی لبنان 4 نفر با یک خودروی نوع «subaro» سفید‌رنگ شامگاه یکشنبه نوزدهم فروردین در دوراهی رابط میان شهرک «لحفد» در مسیر «میفوق» و «حاقل» در منطقه الجبیل لبنان با تهدید سلاح به ربایش پاسکال سلیمان هنگام بازگشت او از یک مراسم ترحیم اقدام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید