دستگیری عاملان ربایش یک مقام مسئول در حزب «نیروهای لبنانی»

نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان طی تماس‌های خود با وزیر کشور، فرمانده ارتش و فرماندهان امنیتی، تشدید تحقیقات و هماهنگی میان سرویس‌های امنیتی برای کشف هر چه سریع‌تر جزئیات این پرونده را خواستار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبر ربوده شدن پاسکال سلیمان، هماهنگ‌کننده استانی حزب «نیروهای لبنانی»، هنگام عبور از شهرک حاقل در منطقه جبیل در بازگشت از یک مراسم ترحیم، محافل لبنان را به خود مشغول کرد.

ارتش لبنان، دوشنبه 20 فروردین با صدور بیانیه‌ای از دستگیری اتباع سوری که در عملیات آدم ربایی شرکت داشتند، خبر داده و افزود که نیروهای ارتش در حال مشخص کردن مکان فرد مسئول این عملیات ربایش و انگیزه این عملیات است.

بر اساس اظهارنظرهایی که در محافل لبنانی منتشر شد، هشدارهای عمده نسبت به این دست از حوادث و پیامدهای وخیم آن در کل صحنه سیاسی و اجتماعی لبنان، مطرح شده است.

به گفته رسانه‌های داخلی لبنان، نجیب میقاتی، نخست‌وزیر در پیگیری این حادثه طی تماس‌های خود با بسام مولوی، وزیر کشور و شهرداری‌ها، جوزف عون، فرمانده ارتش و فرماندهان امنیتی، تشدید تحقیقات و هماهنگی میان سرویس‌های امنیتی برای کشف هر چه سریع‌تر جزئیات این پرونده را خواستار شد.

حزب «نیروهای لبنانی» از انجمن‌های بازرگانان جبیل، چهره‌های سرشناس، شهرداری‌ها و مسئولان محلی این منطقه خواست تا دوشنبه (امروز) در محکومیت ربایش این عضو حزب «نیروهای لبنانی»، تمامی فروشگاه‌ها را در سراسر جبیل و مناطق ساحلی، مرکزی و دورافتاده آن ببندند.

تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که چهار نفر سوار بر خودروی سوبارو سفید رنگ، سلیمان را با تهدید اسلحه در حال مکالمه تلفنی با یکی از دوستانش، ربودند به طوری که دوست او شنید که سلیمان به ربایندگانش التماس می‌کرد، او را نکشند.

از سویی هواداران حزب «نیروهای لبنانی» با تجمع در مرکز جبیل، خواستار آزادی این مقام و اشد مجازات برای عاملان این آدم ربایی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید